Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Marmariscancel
Muğlacancel

Muğla Marmaris Satılık Ev

araması için 229 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Marmaris Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Marmaris satılık konut tercih etmeyi düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Marmaris, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla iline bağlı bir yerleşim birimidir. Pırıl pırıl kumsalları ve tertemiz denizi ile dikkat çeken yerleşim birimi Muğla’nın on üç ilçesinden biridir. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce 12000’li yıllarda gerçekleşmiştir. Semtte yer alan Bedir Adası’ndaki Nimara Mağarası’nda yapılan arkeolojik çalışmalar bu bilgiyi teyit etmektedir. Bölgenin bilinen ilk ismi Karia’dır. Kar’ın ülkesi anlamına gelmektedir. İlçe, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde yer alan en önemli liman kentlerinden biridir. Rodos ve Ege Adaları’na açılan bir köprü konumunda olan semtte birçok medeniyet hüküm sürmüştür. İlçede Mısırlılar, Asurlular, İyonlar, Persler, Makedonlar, Suriyeliler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar yaşamıştır. Marmaris satılık ev tercih edecekler, tarih ile yoğrulmuş bir yerleşim biriminde yaşama imkanı elde edecektir.

Marmaris Satılık Konut Düşünenlere Semtin Coğrafi Özellikleri

Muğla’nın on üç ilçesinden biri olan Marmaris semtinin batısında Datça yarımadası ve Kerme Körfezi, kuzeyinde Ula, doğusunda Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri yer almaktadır. Semtin güneyi ise Akdeniz ile çevrilidir. Körfeze ince bir alanla bağlı olan Adaköy, Sedir Adası, Keçi Adası ve Güvercin Adası diğer yerleşim birimleridir. Öncelikle bir tepe üzerine konumlanmış olan semt daha sonra dağın eteklerine doğru genişlemiştir. İlçede Akdeniz iklimi görülmektedir. Bu nedenle de semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise yağışlı ve ılık geçer. İlçede orografik yağışlar görülmektedir. Semt, Türkiye’nin Rize’den sonra en çok yağış alan yerleşim birimlerinden biridir. Bu durum zaman zaman su baskınlarına ve sellere neden olabilir. İlçede kar ve don gibi doğal olaylar ise çok nadir görülür. Kıyı kesimlerde ise neredeyse hiç görülmez. İlçenin denizden yüksekliği ise yalnızca on metredir. Marmaris satılık daire arayışı devam edenler, ilçenin bu şahane doğasından istifade edecektir.  Özellikle başka il ve ilçelerden gelerek buraya yerleşenlerin de semtin iklim yapısını düşünmesi önemlidir.

Marmaris Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte ikamet edenlerin sayısı 94.247 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %52.53’ü erkek, geriye kalan %47.47’si kadındır. Bu verilerden hareketle, ilçe nüfusunun cinsiyetlere biraz dengesiz bir biçimde dağıldığını söylemek yanlış olmaz. İlçenin nüfusu 2010 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. Bugün de artma eğiliminde olan nüfus eğrisi yukarı yönlüdür. İlçenin nüfus artış hızı %2.59’dur. İlçe birçok köy ve mahalleden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşim birimi ise bulunmamaktadır. Muğla Marmaris satılık ev tercih etmeyi düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birkaçını seçebilirler:

 • Armutalan Mahallesi
 • Beldibi Mahallesi
 • Tepe Mahallesi
 • Kemeraltı Mahallesi
 • Çıldır Mahallesi
 • İçmeler Mahallesi
 • Sarıana Mahallesi
 • Adaköy Mahallesi
 • Çamdibi Mahallesi
 • Hatipirimi Mahallesi
 • Siteler mahallesi
 • Hisarönü Mahallesi

Eğer Marmaris satılık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Marmaris satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.