Emlakjet

Muğla Ula Satılık Ev

araması için 76 ilan bulundu
search
Ulacancel
Muğlacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ula Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ula satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ula Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ula ilçesi 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin kuzeyinde Muğla ilinin merkez ilçesi, güneyinde Marmaris ilçesi, doğusunda Köyceğiz ilçesi, batısında ise Gökova Körfezi yer almaktadır. Ula satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 407 kilometrekare olup denizden yüksekliği 600 metredir. İlçenin Muğla il merkezine mesafesi 15 kilometredir. Ula satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin dört tarafının dağlarla çevrili olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin yer şekilleri yoğun olarak dağlık ve engebeli olup ilçe arazisinin yüzde 65’ini ormanlık araziler oluşturmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri genellikle sulu tarım şeklinde olup belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçe ekonomisi her geçen gün yükselen bir ivemeye sahiptir. Bu sebep ile ilçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde modernleşme hakimdir. İlçede yapılan ekonomik faaliyetlerden alınan verimin artması ile birlikte ilçede konut tercihinde bulunan kişilerin sayısında artış da yaşanmıştır.

Ula Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 294’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’ini (12 bin 726) erkek, yüzde 49,69’unu (12 bin 568) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ula satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 30 adet mahalle bulunmaktadır. Muğla Ula satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Akçapınar Mahallesi, Akyaka Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Arıcılar Mahallesi, Armutcuk Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Ayazkıyı Mahallesi, Çıtlık Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çörüş Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gökçe Mahallesi, Gökova Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Karabörtlen Mahallesi, Kavakçalı Mahallesi, Kıra Mahallesi, Kızılağaç Mahallesi, Kızılyaka Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Portakallık Mahallesi, Sarayyanı Mahallesi, Şirinköy Mahallesi, Turgut Mahallesi, Yaylasöğüt Mahallesi, Yeşilçam Mahallesi ve Yeşilova Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Muğla ilinin Ula ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muğla Ula da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.