/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulacancel

Muğla Ula Satılık Ev

araması için 59 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ula Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ula satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ula Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muğla ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ula ilçesi 1954 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin kuzeyinde Muğla ilinin merkez ilçesi, güneyinde Marmaris ilçesi, doğusunda Köyceğiz ilçesi, batısında ise Gökova Körfezi yer almaktadır. Ula satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 407 kilometrekare olup denizden yüksekliği 600 metredir. İlçenin Muğla il merkezine mesafesi 15 kilometredir. Ula satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin dört tarafının dağlarla çevrili olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin yer şekilleri yoğun olarak dağlık ve engebeli olup ilçe arazisinin yüzde 65’ini ormanlık araziler oluşturmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri genellikle sulu tarım şeklinde olup belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçe ekonomisi her geçen gün yükselen bir ivemeye sahiptir. Bu sebep ile ilçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde modernleşme hakimdir. İlçede yapılan ekonomik faaliyetlerden alınan verimin artması ile birlikte ilçede konut tercihinde bulunan kişilerin sayısında artış da yaşanmıştır.

Ula Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 294’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’ini (12 bin 726) erkek, yüzde 49,69’unu (12 bin 568) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ula satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 30 adet mahalle bulunmaktadır. Muğla Ula satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Akçapınar Mahallesi, Akyaka Mahallesi, Alparslan Mahallesi, Arıcılar Mahallesi, Armutcuk Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Ayazkıyı Mahallesi, Çıtlık Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çörüş Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gökçe Mahallesi, Gökova Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Karabörtlen Mahallesi, Kavakçalı Mahallesi, Kıra Mahallesi, Kızılağaç Mahallesi, Kızılyaka Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Portakallık Mahallesi, Sarayyanı Mahallesi, Şirinköy Mahallesi, Turgut Mahallesi, Yaylasöğüt Mahallesi, Yeşilçam Mahallesi ve Yeşilova Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Muğla ilinin Ula ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muğla Ula da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Ula Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.