Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Muğla Satılık Ev

araması için 5,534 ilan bulundu
search
Muğlacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Muğla Satılık Konut Arama Rehberi

Muğla Satılık Konut Almanın Avantajları

Muğla satılık konut alırken dikkat edilecekleri ve satılık konut almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Muğla’da satılık konut bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimisine göre konutun ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Muğla’da çok önemli bir kriter oluyor.

Muğla, satılık konut konusunda konut çeşitliliği yüksek bir il olarak karşımıza çıkıyor. İl’deki konut talebine karşılık verebilmek için yapı stoku arttırılmaya devam ediliyor. Alıcılar Muğla satılık konut talep ederken site içinde, geniş güvenlik sistemi olan bir konut satın almak istiyor. Bu yüzden Muğla’nın yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

Muğla Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Muğla satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir.

Sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından Türkiye'nin önde gelen illerinden biri olan Muğla Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgeleri'nden birine sahiptir. Başlıca sanayi dalları gıda, tekstil, lokomotif, makine imalat, tuğla, kiremit ve çimentodur. Ayrıca kentte un, bisküvi ve şekerleme, beton direk, uçak bakımı ve onarımı (tusaş), sirke ve şarap, sunta ve mobilya, buzdolabı ve soba fabrikaları mevcuttur.

Yer altı zenginliği Muğla'nın önemli ekonomik kaynaklarından biridir. Madencilik ilin sanayisinin gelişmesinde ve yıllar içinde ihracatın artışında önemli bir yere sahiptir. İl genelindeki önemli maden rezervlerinden bazıları; manyezit, krom, bor, kil, mermer ve lületaşıdır. İldeki önemli bir maden ise Etibank Kırka Boraks İşletmesi tarafından çıkarılan bor tuzlarıdır.

Muğla Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

Muğla, Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık yirmi dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 1.021.773[2] nüfusa sahiptir. Muğla il nüfusu son verilere göre 1.021.141 şeklindedir. İlin yüzölçümü 12.655  km2'dir. İlde km2'ye 81 kişi düşmektedir. İlde yıllık nüfus artış oranı yüzde 2,04 olmuştur. Nüfus artış oranı en yüksek olan ilçe Bodrum’dur. En düşük ilçe ise Kavaklıdere ve Menteşe’dir.

Muğla’nın İlçeleri

2022 TÜİK verilerine göre 13 İlçe ve belediye, bu belediyelerde toplam 569 mahalle bulunmaktadır.

Muğla ilçelerine aşağıda yer verdik;

·       Ula

·       Marmaris

·       Dalaman

·       Bodrum

·       Fethiye

·       Kavaklıdere

·       Datça

·       Yatağan

·       Köyceğiz

·       Menteşe

·       Seydikemer

·       Milas

·       Ortaca

 

Muğla Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Muğla satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Muğla ilinde Mart 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları yüzde yüzde 126.52 artmıştır. Muğla’da satılık evler ortalama 132 metrekaredir. Aynı özelliklerdeki ortalama Satılık konut fiyatları 1.681.020 TL civarındadır. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, rakamı yükseltebilir veya azaltabilir. Muğla'da ortalama geri dönüş süresi 18 yıldır. Muğla ilinde Satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 12.735 TL'dir.

Yıllık ortalamalara bakıldığında 2022 sonu itibarıyla konut için Muğla ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Datça, Ortaca, Marmaris, Bodrum, Milas olmuştur. Örneğin Muğla satılık konut Marmaris düşünenler için ev bedeli en çok artan ilçeler arasında yer aldığından fiyat artış göstermektedir. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlenmeniz yararınıza olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.