/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bulanıkcancel

Muş Bulanık Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bulanık Satılık Konut Arayışı İçinde Olanlara İlçe Rehberi

Bulanık satılık konut bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız.  Gelin, Bulanık ilçesini daha yakından tanıyalım. Bulanık, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş iline bağlı bir yerleşim birimidir.Bölgenin en büyük illerinden biri olan Muş’un nüfusu yaklaşık olarak 407.992’dir. İl nüfusunun %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. Bulanık ise kentin Merkez ilçesinden sonra en gelişmiş ve en kalabalık yerleşim birimidir. Şehir nüfusunun yaklaşık olarak %19.74’ü burada yaşamını devam ettirmektedir. Merkez ilçe ise kent nüfusunun %47’sine ev sahipliği yapmaktadır. Bulanık ilçesinden sonra ise Malazgirt semti gelmektedir.

Bulanık Satılık Konut Düşünenlere Semtin Doğal Yapısı 

Bulanık satılık ev düşünenler için semtin coğrafi özelliklerine değindik yazının ikinci bölümünde. Bulanık ilçesi, 1689 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Muş ilinin yüzölçümü bakımından en büyük ikinci ilçesidir. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 1480 metredir. İlçenin güneyinde Haçlı Gölü, kuzeyinde ise Murat Nehri yer almaktadır. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Kar yağışlı geçen kış aylarında, ilçeye bağlı bazı köylere ulaşmak zorlaşmaktadır. Ağır kış şartlarının yaşandığı ilçenin kent merkezinde ise kamusal hizmetlerde bir aksama olmamaktadır. Tüm bunlara ek olarak ilçe Türkiye’nin en verimli ovalarından biri olan Bulanık Ovası üzerine kurulmuş vaziyettedir. Muş Ovası’na özgü lale ve gelincikler burada yetiştirilir ve bu bitkiler çevre il ve ilçelere gönderilebilir. Bulanık satılık daire seçmeyi düşünenler, eğer tarımla ilgileniyorsa oldukça mantıklı bir seçim yapmış olacaktır.

Bulanık Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 80.540 kişiye ulaşmış durumdadır.. İlçede yaşamını sürdürenlerin %51.19’u erkek, geriye kalan %48.81’i ise kadındır. İlçenin nüfusu 2012  yılından 2018 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. Bu durum devam etmektedir. Dolayısı ile nüfusun artış hızı eksilerde seyretmektedir. Bu nedenle popülasyon eğrisi negatif yönlüdür. İlçe mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bu mahalleler nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Muş Bulanık satılık ev tercih etmeyi düşünenler aşağıda ismi geçen yerleşim yerlerinden bir ya da birkaçını tercih edebilirler:

 • Şehitlik Mahallesi
 • Zafer Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Kültür Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Bahçelievler mahallesi
 • Gazi Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Kale Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi 

Eğer Bulanık satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Bulanık satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Bulanık Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.