Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hasköycancel
Muşcancel

Muş Hasköy Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Hasköy Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Hasköy satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Hasköy ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Hasköy Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Hasköy ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muş iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 227 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.850 metredir. Şehrin en küçük ilçesidir. Yükseltisi en çok olan bölgeler genellikle güneydedir. İlçe arazisinin büyük bir kısmını Muş Ovası meydana getirmektedir. Kuzeybatı ve güneybatı doğrultusunda Otluk ve Karaçavuş Dağları mevcuttur. İlçenin en önemli su kaynağı Akarsu Irmağı’dır. Bir başka su kaynağı da Değirmen Deresi’dir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonlar aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • İlçenin batı ve kuzeybatı yönlerinde Muş il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeydoğu yönünde Korkut ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu ve güney yönlerinde ise Bitlis il sınırları bulunmaktadır. 

Hasköy Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Hasköy satılık ev arayan okuyucularımız için Hasköy ilçesi, içinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi’nin genelinde görülebilen sert bir karasal iklim tipi göstermektedir. Kış ayları oldukça soğuk geçer. İlçeye düşen yağışlar genellikle kendisini kar biçiminde gösterir. Yaz ayları ise yağışsız geçmek ile birlikte kış aylarına göre nispeten oldukça sıcak yaşanmaktadır. 

Tarım ve hayvancılık sektörleri, Türkiye’nin diğer pek çok ilçesinde olduğu gibi, ekonominin yapıtaşlarını meydana getirmektedir. Bunun yanında otobüs işletmeciliği önemli bir istihdam kaynağı oluşturmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda en çok biber, patlıcan, domates, fasulye ve soğan gibi ürünler satışa çıkarılmaktadır. Ancak asıl geçim kaynağını tütün, şeker pancarı ve buğday getirmektedir. 

Hasköy Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Hasköy ilçesinde toplam 25.749 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun %50,69’u erkek iken kalan %49,31’i kadınlar tarafından meydana getirilmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, nüfus gittikçe düşüş göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,34 olarak tespit edilmiştir. 

Hasköy ilçesinde toplam 6 tane mahalle ve 17 tane köy bulunmaktadır. Hasköy satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Kültür Mahallesi,
  • Sayanlar Mahallesi,
  • Sunay Mahallesi,
  • İstiklal Mahallesi,
  • Hürriyet Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi.

Eğer siz de Hasköy Kültür Mahallesi sahibinden satılık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.