/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korkutcancel

Muş Korkut Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Korkut Satılık Konut Arayanlara Genel Bilgiler 

Korkut satılık konut arayışında olan sevgili EmlakJet okuyucuları için özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçenin tarihinden emlak piyasasına kadar birçok noktasından bahsettik Korkut, Muş ilinin bir ilçesidir. İlçe genelinde okuma-yazma oranı % 70'tir. İlçede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 1 tane Çok Programlı Lisesi, Yarı Açık Cezaevinden okula dönüştürülen 1125 kapasiteli Kümbet Yunus Emre YİBO, Korkut YİBO ve Altinova beldesinde hizmet veren Altinova YİBO, 9 tane II. Kademesi olan okul, 23 tane birleştirilmiş okul bulunmaktadır. Korkut İlçesi Kuzeybatı Muş Merkez İlçesi, yine Güneyde Bulanık İlçesi, Doğuda Bitlis İli, Kuzeyde ise Hasköy İlçesiyle sınırlıdır. Korkut İlçesi Muş Ovasının doğusunda Van Gölü Çöküntüsünde komşu bir yerde bulunur. Rakımı 1300 metredir. Kuzeyden güneye 29 kilometre doğudan batıya 38 kilometre boyutlarında olmak üzere toplam 764 km2’lik alanı kapsamaktadır. İlçede şiddetli bir karasal iklim hakimdir. Doğal bitki örtüsü bozkır olup, yıllık ortalama yağış miktarı 700 mm. Civarındadır. İlçede arazi genelde çıplaktır, ağaç yok denecek kadar azdır. Yaylalar ilkbahar ve yaz aylarında 20-25 cm yabani otlarla kaplanır. İlçede mevcut derelerin içerisinde orman kavağı, yabani fındık, söğüt ve meşe ağacı sık bir şekilde bulunur. İlçenin Kuzey bölgesi genelde orman olmayan, yüksekliği 1800-2000 m. Civarında platolarla kaplıdır. Belli başlı yaylalar Çınarardı Köyü Kolongo Yaylası, Demirci Köyü Yaylası, Mollababa Köyü Yaylası, Sarmaşık Köyü Yaylası bölgemizin büyük yaylalarındandır.

Korkut Satılık Konut Bakanlara ilçenin Tarihi

Muş Ovasının tarihi günümüzden yaklaşık 10.000 yıl öncesine gitmektedir. Korkut kasabasına eski adını veren höyük yeterince incelenmemiş olmakla birlikte en azından Eski Bronz Çağına tarihlenebilir. M.Ö. 9. yüzyılda bölge bir süre Van merkezli Urartu devletinin hakimiyeti altına girmiştir. Kasabanın eski adı olan Til ilk kez 11. yüzyıl ortalarında Ermeni tarihçi Stepanos Asoğik'in vekâyinamesinde kayda geçirilmiştir. Asoğik'in ifadesine göre 867 yılında Bizans imparatoru seçilen Ermeni kökenli I. Vasil aslen Til köylü idi. Esasen Aramice bir sözcük olan Til, höyük, insan yapımı tepe, tümülüs anlamındadır. Ermenice, Kürtçe ve Arapça gibi bölge dillerinde aynı anlamda kullanılır. Uzun süre Muş merkez ilçesine bağlı iken 1990 yılında ilçe olmuştur. Siz de eğer bu ilçede ev bakıyorsanız Korkut satılık daire ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Korkut Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki dairelerin alanları ortalama 200 metrekaredir. Korkut satılık konut fiyatları ortalama 564.000 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama birim fiyatları 2.820 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınızda istek ve ihtiyaçlarınıza uygun daireleri bulmak için doğru yerdesiniz. EmlakJet sizler için ilgili ilanları tek bir yerde topladı. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Korkut ilanlarına ve diğer ilanlara listeleme sayfalarımız üzerinden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Korkut Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.