/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korkutcancel

Muş Korkut Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Korkut Satılık Konut Arayanlara Genel Bilgiler 

Korkut satılık konut arayışında olan sevgili EmlakJet okuyucuları için özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçenin tarihinden emlak piyasasına kadar birçok noktasından bahsettik Korkut, Muş ilinin bir ilçesidir. İlçe genelinde okuma-yazma oranı % 70'tir. İlçede Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 1 tane Çok Programlı Lisesi, Yarı Açık Cezaevinden okula dönüştürülen 1125 kapasiteli Kümbet Yunus Emre YİBO, Korkut YİBO ve Altinova beldesinde hizmet veren Altinova YİBO, 9 tane II. Kademesi olan okul, 23 tane birleştirilmiş okul bulunmaktadır. Korkut İlçesi Kuzeybatı Muş Merkez İlçesi, yine Güneyde Bulanık İlçesi, Doğuda Bitlis İli, Kuzeyde ise Hasköy İlçesiyle sınırlıdır. Korkut İlçesi Muş Ovasının doğusunda Van Gölü Çöküntüsünde komşu bir yerde bulunur. Rakımı 1300 metredir. Kuzeyden güneye 29 kilometre doğudan batıya 38 kilometre boyutlarında olmak üzere toplam 764 km2’lik alanı kapsamaktadır. İlçede şiddetli bir karasal iklim hakimdir. Doğal bitki örtüsü bozkır olup, yıllık ortalama yağış miktarı 700 mm. Civarındadır. İlçede arazi genelde çıplaktır, ağaç yok denecek kadar azdır. Yaylalar ilkbahar ve yaz aylarında 20-25 cm yabani otlarla kaplanır. İlçede mevcut derelerin içerisinde orman kavağı, yabani fındık, söğüt ve meşe ağacı sık bir şekilde bulunur. İlçenin Kuzey bölgesi genelde orman olmayan, yüksekliği 1800-2000 m. Civarında platolarla kaplıdır. Belli başlı yaylalar Çınarardı Köyü Kolongo Yaylası, Demirci Köyü Yaylası, Mollababa Köyü Yaylası, Sarmaşık Köyü Yaylası bölgemizin büyük yaylalarındandır.

Korkut Satılık Konut Bakanlara ilçenin Tarihi

Muş Ovasının tarihi günümüzden yaklaşık 10.000 yıl öncesine gitmektedir. Korkut kasabasına eski adını veren höyük yeterince incelenmemiş olmakla birlikte en azından Eski Bronz Çağına tarihlenebilir. M.Ö. 9. yüzyılda bölge bir süre Van merkezli Urartu devletinin hakimiyeti altına girmiştir. Kasabanın eski adı olan Til ilk kez 11. yüzyıl ortalarında Ermeni tarihçi Stepanos Asoğik'in vekâyinamesinde kayda geçirilmiştir. Asoğik'in ifadesine göre 867 yılında Bizans imparatoru seçilen Ermeni kökenli I. Vasil aslen Til köylü idi. Esasen Aramice bir sözcük olan Til, höyük, insan yapımı tepe, tümülüs anlamındadır. Ermenice, Kürtçe ve Arapça gibi bölge dillerinde aynı anlamda kullanılır. Uzun süre Muş merkez ilçesine bağlı iken 1990 yılında ilçe olmuştur. Siz de eğer bu ilçede ev bakıyorsanız Korkut satılık daire ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Korkut Satılık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki dairelerin alanları ortalama 200 metrekaredir. Korkut satılık konut fiyatları ortalama 564.000 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama birim fiyatları 2.820 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınızda istek ve ihtiyaçlarınıza uygun daireleri bulmak için doğru yerdesiniz. EmlakJet sizler için ilgili ilanları tek bir yerde topladı. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Korkut ilanlarına ve diğer ilanlara listeleme sayfalarımız üzerinden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Korkut Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.