/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Vartocancel
Muşcancel

Muş Varto Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Varto Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Varto satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Varto Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muş ilinin kuzeybatısında yer alan Varto ilçesinin batısında Bingöl ili, kuzeyinde Erzurum ili, doğusunda Bulanık ilçesi, güneyinde ise Muş Merkez ilçesi yer almaktadır. Varto satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin toplam yüzölçümü 1.418 kilometrekaredir. İlçe yer şekilleri dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. İlçenin denizden yüksekliği yer yer 3000 metreyi bulmaktadır. İlçe içerisinde önemli dağlar yer almaktadır. Bu dağlardan başlıcaları:

  • Bingöl Dağları,
  • Akdoğan Dağı ve 
  • Şerafettin Dağları’dır.

Varto satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak elma ve armut yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise kıl keçisi ve koyun yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Varto Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 31 bin 169’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,71’ini (15 bin 807) erkek, yüzde 49,29’unu (15 bin 362) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Varto satılık daire arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 93 adet köy bulunmaktadır. Muş Varto satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Alagöz Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Gümgüm Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kültür Mahallesi, Yeni Mahallesi, Acarkent Köyü, Ağaçaltı Köyü, Ağaçkorur Köyü, Akçatepe Köyü, Alabalık Köyü, Anlıaçık Köyü, Armutkaşı Köyü, Aşağı Alagöz Köyü, Aşağı Hacıbey Köyü, Bağiçi Köyü, Baltaş Köyü, Başkent Köyü, Beşikkaya Köyü, Boyalı Köyü, Boylu Köyü, Buzlugöze Köyü, Çalıdere Köyü, Çaltılı Köyü, Çayçatı Köyü, Çayıryolu Köyü, Çaylar Köyü, Çayönü Köyü, Çobandağı Köyü, Dağcılar Köyü, Dallıöz Köyü, Değerli Köyü, Derince Köyü, Diktepeler Köyü, Doğanca Köyü, Dönertaş Köyü, Durucabulak Köyü, Dutözü Köyü, Erdoğan Köyü, Eryurdu Köyü, Esenler Köyü, Gelintaşı Köyü, Göltepe Köyü, Gölyayla Köyü, Görgü Köyü, Onpınar Köyü, Ölçekli Köyü, Özenç Köyü, Özkonak Köyü, Sağlıcak Köyü, Sanlıca Köyü, Sazlıca Köyü, Seki Köyü, Taşçı Köyü, Taşdibek Köyü, Taşlıyayla Köyü, Teknedüzü Köyü, Tepe Köyü, Tuzlu Köyü, Ulusırt Köyü, Üçbulak Köyü, Ünaldı Köyü, Yarlısu Köyü, Yayıklı Köyü, Yayla Köyü, Yedikavak Köyü, Yeşildal Köyü ve Yeşilpınar Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Muş ilinin Varto ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muş Varto da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Varto Satılık Ev
Acarkent KöyüAğaçaltı KöyüAğaçaltı Köyü (Yamaç Mahallesi)Ağaçkorur KöyüAkçatepe KöyüAlabalık KöyüAlagöz MahallesiAnlıaçık KöyüArmutkaşı KöyüAşağı Alagöz KöyüAşağı Hacıbey KöyüBağiçi KöyüBahçelievler MahallesiBaltaş KöyüBaşkent KöyüBaşkent Köyü (Benzer Mahallesi)Beşikkaya KöyüBoyalı KöyüBoylu KöyüBuzlugöze KöyüBuzlugöze Köyü (Tescilsiz Ziyaret Mahallesi)Çalıdere KöyüÇaltılı KöyüÇayçatı KöyüÇayçatı Köyü (Güllüce Mahallesi)Çayıryolu KöyüÇaylar KöyüÇayönü KöyüÇobandağı KöyüDağcılar KöyüDallıöz KöyüDallıöz Köyü (Dağmahale Mahallesi)Değerli KöyüDerince KöyüDiktepeler KöyüDoğanca KöyüDönertaş KöyüDurucabulak KöyüDutözü KöyüErdoğan KöyüErdoğan Köyü (Yuvalı Mahallesi)Eryurdu KöyüEsenler KöyüGelintaşı KöyüGöltepe KöyüGölyayla KöyüGörgü KöyüGörgü Köyü (Yekmal Mahallesi)Gümgüm MahallesiGüzeldere KöyüGüzelkent KöyüHaksever KöyüHürriyet MahallesiHüseyinoğlu Köyüİçmeler Köyüİlbey Köyüİnönü MahallesiKalecik KöyüKaraköy KöyüKarameşe KöyüKarapınar KöyüKartaldere KöyüKayadelen KöyüKayalıdere KöyüKayalıkale KöyüKayalık KöyüKaygıntaş KöyüKaynarca KöyüKoçyatağı KöyüKolan KöyüKöprücük KöyüKumlukıyı KöyüKuşluk KöyüKüçüktepe KöyüKüçüktepe Köyü (Çağlek Mahallesi)Kültür MahallesiLeylek KöyüOcaklı KöyüOcaklı Köyü (Çelebi Mahallesi)Oğlakçı KöyüOmcalı KöyüOnpınar KöyüÖlçekli KöyüÖzenç KöyüÖzkonak KöyüSağlıcak KöyüSanlıca KöyüSazlıca KöyüSeki KöyüTaşçı KöyüTaşdibek KöyüTaşlıyayla KöyüTaşlıyayla Köyü (Kuşburnu Mahallesi)Teknedüzü KöyüTepe KöyüTepe Köyü (Tescilsiz Doğdap Mahallesi)Tuzlu KöyüTuzlu Köyü (Tescilsiz Ozankent Mahallesi)Ulusırt KöyüÜçbulak KöyüÜnaldı KöyüÜnaldı Köyü (Çayırlı Mahallesi)Yarlısu KöyüYayıklı KöyüYayla KöyüYedikavak KöyüYeni MahallesiYeşildal KöyüYeşilpınar KöyüYeşilpınar Köyü (Çavuşlu Mahallesi)Yeşilpınar Köyü (Konaklı Mahallesi)Yılanlı KöyüYukarı Hacıbey KöyüYukarı Hacıbey Köyü (Hacı Arif Mahallesi)Yurttutan KöyüYurttutan Köyü (Onbaşı Mahallesi)Yurttutan Köyü (Toklu Mahallesi)Zorabat Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.