/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Vartocancel

Muş Varto Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Varto Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Varto satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Varto Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Muş ilinin kuzeybatısında yer alan Varto ilçesinin batısında Bingöl ili, kuzeyinde Erzurum ili, doğusunda Bulanık ilçesi, güneyinde ise Muş Merkez ilçesi yer almaktadır. Varto satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin toplam yüzölçümü 1.418 kilometrekaredir. İlçe yer şekilleri dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. İlçenin denizden yüksekliği yer yer 3000 metreyi bulmaktadır. İlçe içerisinde önemli dağlar yer almaktadır. Bu dağlardan başlıcaları:

  • Bingöl Dağları,
  • Akdoğan Dağı ve 
  • Şerafettin Dağları’dır.

Varto satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak elma ve armut yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise kıl keçisi ve koyun yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Varto Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 31 bin 169’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,71’ini (15 bin 807) erkek, yüzde 49,29’unu (15 bin 362) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Varto satılık daire arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 93 adet köy bulunmaktadır. Muş Varto satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Alagöz Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Gümgüm Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kültür Mahallesi, Yeni Mahallesi, Acarkent Köyü, Ağaçaltı Köyü, Ağaçkorur Köyü, Akçatepe Köyü, Alabalık Köyü, Anlıaçık Köyü, Armutkaşı Köyü, Aşağı Alagöz Köyü, Aşağı Hacıbey Köyü, Bağiçi Köyü, Baltaş Köyü, Başkent Köyü, Beşikkaya Köyü, Boyalı Köyü, Boylu Köyü, Buzlugöze Köyü, Çalıdere Köyü, Çaltılı Köyü, Çayçatı Köyü, Çayıryolu Köyü, Çaylar Köyü, Çayönü Köyü, Çobandağı Köyü, Dağcılar Köyü, Dallıöz Köyü, Değerli Köyü, Derince Köyü, Diktepeler Köyü, Doğanca Köyü, Dönertaş Köyü, Durucabulak Köyü, Dutözü Köyü, Erdoğan Köyü, Eryurdu Köyü, Esenler Köyü, Gelintaşı Köyü, Göltepe Köyü, Gölyayla Köyü, Görgü Köyü, Onpınar Köyü, Ölçekli Köyü, Özenç Köyü, Özkonak Köyü, Sağlıcak Köyü, Sanlıca Köyü, Sazlıca Köyü, Seki Köyü, Taşçı Köyü, Taşdibek Köyü, Taşlıyayla Köyü, Teknedüzü Köyü, Tepe Köyü, Tuzlu Köyü, Ulusırt Köyü, Üçbulak Köyü, Ünaldı Köyü, Yarlısu Köyü, Yayıklı Köyü, Yayla Köyü, Yedikavak Köyü, Yeşildal Köyü ve Yeşilpınar Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Muş ilinin Varto ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Muş Varto da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Varto Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.