Emlakjet

Muş Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu
search
Muşcancel

Muş Satılık Konut Arayanlar İçin İl Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev satın almayı düşünenlere, istedikleri kritere göre hayallerindeki evi bulmaya yardımcı oluyor. Yaşayacağınız şehir hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için şehir rehberi hazırlıyor. Muş satılık konut arayışında olanlar için; şehrin genel özellikleri, iklimi, nüfusu, coğrafi konumu, ulaşımı, tarihi yerleri, ekonomisi ve konut piyasası hakkında bilgiler içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

Muş, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ildir. Toplam yüzölçümü 8196 kilometrekare, rakımı 1.400 metre, il plaka kodu 49’dur. Şehir, Güney Toros Dağlarının uzantısı Haçreş Dağlarının zirvelerinden biri olan Kurtik Dağının kuzey yamaçlarında, Karni ve Çar derelerinin aktığı vadiler arasında kurulmuştur.39 29’ ve 38 29’ kuzey enlemleriyle 41 06’ ve 41 47^doğu boylamları arasında konumlanmaktadır. Muş satılık daire arayışında olanlar için çevresinde komşu olduğu diğer şehirler;

 

  • Kuzeyden Erzurum ilinin Karaçoban, Karayazı, Tekman, Hınıs ilçeleri,
  • Güneyden Siirt’in Sason, Diyarbakır’ın Kulp, Bitlis’in Göroymak ve Mutki ilçeleri,
  • Batıdan Bingöl ilinin Solhan ve Karlıova ilçeleri,
  • Doğudan Bitlis’in Adilcevaz ve Ahlat, Ağrı’nın Patnos ve Tutak ilçeleri ilçe çevrilidir.

 

2018 yılı verilerine göre nüfusu 407.992’dir. Bu nüfus 208.431 erkek, 199.561 kadından oluşmaktadır. Kilometrekareye düşen kişi sayısı 50 olarak hesaplanmıştır.

 

Muş Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

2016 yılı TÜİK verikerine göre ilin idari yapısı; 6 ilçe, 23 belediye, 107 mahalle ve 366 köyden meydana gelmektedir. Muş satılık konut arayanların seçim yapabileceği ilçeleri;

 

  • Muş Merkez ilçesi,
  • Varto İlçesi,
  • Malazgirt İlçesi,
  • Hasköy İlçesi,
  • Korkut İlçesi,
  • Bulanik İlçesi.

 

Merkez ilçesinde bulunan ve en fazla tercih edilenlerden biri olan Muş Toki satılık daire ilanlarını detaylıca incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve kendinize en uygun olan evi kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Muş İlinin İklim Koşulları

İlin iklim koşulları sert karasal iklim hakimiyeti altında bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafyada denize uzak ve yüksekliğin fazla olması sebebiyle karasal iklimin etkileri oldukça fazla yaşanmaktadır. Bölgenin genişliği ve yükseklik farklarının farklılaşmasına bağlı olarak iklim özelliklerinde değişiklik görülebilmektedir. Muş satılık konut sahibi olmak isteyenler için yıllık sıcaklık -29 ile +37 derece arasında hissedilmektedir. Kış mevsimi çok soğuk ve uzun, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçmektedir.

 

Muş Satılık Konut Arayanlar İçin İlin Ulaşımı

İl ulaşım koşulları karayolu, demiryolu ve havayolu seçenekleri ile oldukça kolaydır. Muş Havalimanı 1992 yılında hizmete açılmış, şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Servis ya da taksiyle kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Şehir merkezinde bulunan satılık daire Muş Merkez ilanlarına listeleme sayfamızdan göz atabilirsiniz. Her gün İstanbul ve Ankara’ya seferler düzenlenmektedir.

 

Muş iline karayolu üzerinden Bingöl-Muş-Tatvan devlet yolu, Muş-Varto ve Muş-Karlıova ile Erzurum’ a, Muş-Bulanık-Malazgirt ile Ağrı’ya, Batman ve Diyarbakır’a bağlayan Muş-Kulp karayoludur. Muş satılık konut arayışında olanlar için demiryolu ulaşımı ile Haydarpaşa-Tatvan, Van-Kadıköy, Tatvan-Haydarpaşa arasında yolcu ve yük taşımacılığı yapılmaktadır.

 

Muş Satılık Konut Arayanlar İçin Konut Piyasası

Geleneklerine bağlı olarak yaşamını sürdürmeye devam eden il sakinleri, iklimin ve günlük ihtiyaçlarının etkisiyle konutlarda oturmayı tercih etmektedir. Dar sokaklarında genellikle iki katlı birbirine yakın taş yapılardan oluşan geleneksel Muş evleri, ilin önemli simgelerinden birisidir. Muş Merkez’de satılık müstakil ev ilanları ile bu evler ve benzerlerinde aradığınız yaşam alanına ulaşabilirsiniz.

 

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart Ayı verilerine göre ilde toplam konut sayısı 122.556, iş yeri sayısı 12.040, hane başına yaşayan kişi sayısı 4,19 kişidir. Muş satılık konutların ortalama alanı 165 metrekare, ortalama birim satış fiyatı 896 TL, ortalama geri dönül yılı ise 20 olarak hesaplanmaktadır. Buna göre; 170 metrekare 3+1 daire satış fiyatı ortalama 153.510 TL’dir.

 

Konut fiyatları bulunduğu semt özelliklerine, şehre uzaklığına, sitenin özelliklerine veya konutun sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizde hayalinizdeki evi bir tık uzaklıkta bulunan, en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Muş Sunay Mahallesi satılık daireler ilanlarını listeleme sayfamızdan inceleyerek kolaylıkla bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.