Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Nevşehir Avanos Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
search
Avanoscancel
Nevşehircancel

Avanos Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Avanos satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avanos Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ilinin 18 kilometre kuzeyinde yer alan Avanos ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklardan en bilineni Hitit Uygarlığıdır. Avanos satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri yoğun olarak sulu tarım şeklindedir. İlçede tarım faaliyetleri yürütülen ürünlerden en önemlisi üzümdür. Avanos satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler yaptıkları araştırmaları sonucunda bağcılık faaliyetlerinin ilçe ekonomisi için oldukça önemli olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede üretilen üzümlerin şeker oranı oldukça yüksektir. Bu sebep ile dünyanın her yerinden ilgi görmektedir. İlçede bağcılık faaliyetleri dışında patlıcan, kayısı ve elma üreticiliği de yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri şeklindedir. İlçede yapılan balıkçılık faaliyetleri kapsamında yoğun olarak sazan balığı üretimi yapılmaktadır. İlçede yaşayan yerel halk geçimini yoğun olarak tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile sağlamaktadır. Sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler ise ilçeye komşu bölgelerde yer alan sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimini sağlamaktadır.

Avanos Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 32 bin 618’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,66’sını (16 bin 197) erkek, yüzde 50,34’ünü (16 bin 421) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Avanos satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle ve 16 adet köy bulunmaktadır. Nevşehir Avanos satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: 50.Yıl Mahallesi, Alaaddin Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cami-Kebir Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karaseki Mahallesi, Karayusuf Mahallesi, Orta Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Akarca Köyü, Aktepe Köyü, Altıpınar Köyü, Bozca Köyü, Büyükkayhan Köyü, Çavuşin Köyü, Göynük Köyü, İğdelikışla Köyü, Karacauşağı Köyü, Kuyulukışla Köyü, Küçükayhan Köyü, Mahmat Köyü, Paşalı Köyü, Sarılar Köyü, Topaklı Köyü ve Üçkuyu Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Nevşehir ilinin Avanos ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Avanos da uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.