Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Nevşehir Derinkuyu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Derinkuyucancel
Nevşehircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Derinkuyu Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Derinkuyu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Derinkuyu Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Derinkuyu ilçesi Nevşehir ilinin güney kesimlerinde yer almaktadır. Derinkuyu satılık konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin doğusunda Kayseri ili ve Yeşilhisar ilçesi, batısında Aksaray ili, kuzeyinde Nevşehir ili, kuzeydoğusunda Ürgüp, kuzeybatısında ise Acıgöl ilçesi bulunmaktadır. Nevşehir-Niğde karayolu üzerinde yer alan ilçe, Niğde il merkezine 50 kilometre, Kayseri iline 110 kilometre, Aksaray’ ise 80 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe toplam yüzölçümü 445 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1.300 metredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe bitki örtüsü ise yaz ortalarında kuruyan cılız otlardan meydana gelen step bitki örtüsüdür. Derinkuyu satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe volkanik bir çanak şeklinde olan Misli Ovası’nın içerisinde yer almaktadır. Bu sebep ile ilçe toprakları oldukça verimlidir. Yeraltı ve yerüstü suları bakımından da oldukça zengin olan ilçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak hububat ve meyve üreticiliği yapılmaktadır. İlçede en çok patates ve çilek fidesi üretimi yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri yoğun olarak et besiciliği şeklindedir.

Derinkuyu Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 786’dır. İlçe nüfusunun yüzde 59,38’ini (10 bin 471) erkek, yüzde 49,62’sini (10 bin 315) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Derinkuyu satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 7 adet köy bulunmaktadır. Nevşehir Derinkuyu satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Baş Mahallesi Bayramlı Mahallesi, Bozkır Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Demirci Mahallesi, Polatkan Mahallesi, Çakıllı Köyü, Doğala Köyü, Güneyce Köyü, Kuyulutatlar Köyü, Özlüce Köyü, Suvermez Köyü ve Til Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Nevşehir ilinin Derinkuyu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Derinkuyu da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.