/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hacıbektaşcancel

Nevşehir Hacıbektaş Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Hacıbektaş Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hacıbektaş satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Hacıbektaş Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Hacıbektaş ilçesinin doğu kesimlerinde Avanos, batı kesimlerinde Mucur, güney kesimlerinde Gülşehir, kuzey kesimlerinde ise Kozaklı ilçesi yer almaktadır. Hacıbektaş satılık konut arayışında olan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin toplam yüzölçümü 666 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1.250 metre olan ilçe Nevşehir il merkezine 45 kilometre, Kırşehir il merkezine 42 kilometre, Kayseri ile merkezine 90 kilometre, Ankara il merkezine ise 230 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli arazilerden oluşmaktadır. İlçede yer alan dağlardan başlıcaları; Hırka Dağı ve Kırlangç Dağı’dır. Hacıbektaş satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede karasal iklimin hakim olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan ekonomik faaliyetler her geçen gün gelişmektedir. Bu sebep ile ilçede konut arayan kişilerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Hacıbektaş Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 487’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,07’sini (5 bin 637) erkek, yüzde 50,93’ünü (5 bin 850) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hacıbektaş satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 30 adet köy bulunmaktadır. Nevşehir Hacıbektaş satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bala Mahallesi, Savat Mahallesi, Zir Mahallesi, Akçataş Köyü, Anapınar Köyü, Aşağıbarak Köyü, Aşıklar Köyü, Avuç Köyü, Başköy Köyü, Belbarak köyü, Büyükburunağıl Köyü, Büyükkışla Köyü, Çiğdem Köyü, Çivril Köyü, Hasanlar Köyü, Hıdırlar Köyü, Hırkatepesidelik Köyü, İlicek Köyü, Karaburç Köyü, Karaburna Köyü, Karaova Köyü, Kayaaltı Köyü, Kayı Köyü, Kızılağıl Köyü, Kisecik Köyü, Killik Köyü, Köşektaş Köyü, Kütükçü Köyü, Mikail Köyü, Sadık Köyü, Yenice Köyü, Yeniyapan Köyü ve Yurtyeri Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Nevşehir ilinin Hacıbektaş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Hacıbektaş uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Hacıbektaş Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.