/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kozaklıcancel

Nevşehir Kozaklı Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Kozaklı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kozaklı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Kozaklı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kozaklı ilçesi kaplıca turizmi ile oldukça ünlüdür. Nevşehir il merkezine en uzak mesafede yer alan ilçe statüsüne sahip olan ilçe, il merkezine 85 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kozaklı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kozaklı satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Kayseri, Yozgat ve Kırşehir illerine 90 kilometrelik bir mesafede yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile bu iller arasında bir geçiş noktasıdır. İlçe bitki örtüsü genellikle step bitki örtüsü şeklinde olup yer yer ormanlık arazilere rastlanmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. 

Kozaklı Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 570’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,53’ünü (6 bin 721) erkek, yüzde 50,47’sini (6 bin 849) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kozaklı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 27 adet köy bulunmaktadır. Nevşehir Kozaklı satılık konut arayanların konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Altunsu Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Buruncuk Mahallesi, Emek Mahallesi, Hamamorta Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, Kızılkoyunlu Mahallesi, Yabanlı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Abdi Köyü, Akpınar Köyü, Aylı Köyü, Belekli Köyü, Boğaziçi Köyü, Büyükyağlı Köyü, Cağşak Köyü, Çayiçi Köyü, Doyduk Köyü, Dörtyol Köyü, Gerce Köyü, Hacıfakılı Köyü, İmran Köyü, Hızıruşağı Köyü, Kalecik Köyü, Kanlıca Köyü, Kapaklı Köyü, Karahasanlı Köyü, Karasenir Köyü, Kaşkışla Köyü, Kuruağıl Köyü, Küçükyağlı Köyü, Küllüce Köyü, Merdanali Köyü, Özce Köyü, Taşlıhüyük Köyü ve Yassıca Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Nevşehir ilinin Kozaklı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Kozaklı da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kozaklı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.