/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ürgüpcancel

Nevşehir Ürgüp Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Ürgüp Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ürgüp satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ürgüp Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Ürgüp ilçesinin toplam yüzölçümü 574 kilometrekaredir. Ürgüp satılık konut arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkilerinin görüldüğü ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede kar uzun süre yerde kalmaktadır. İlçe yer şekilleri itibari ile oldukça ilgi çekici olup turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır. Ürgüp satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçe yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmekte olup yaz kış yüzlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetlerine ağırlık verilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle et besiciliği şeklindedir.

Ürgüp Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 35 bin 352’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,59’unu (17 bin 178) erkek, yüzde 51,41’ini (18 bin 174) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ürgüp satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 25 adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Nevşehir Ürgüp satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 370 Evler Mahallesi, Aksalur Ağcaşar Mahallesi, Aksalur Gönen Mahallesi, Aksalur Salur Mahallesi, Aksalur Yenicami Mahallesi, Altıkapılı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Dereler Mahallesi, Duayeri Mahallesi, Dutlucamii Mahallesi, Esbelli Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eski Mahallesi, Evka Mahallesi, Fatih Mahallesi, İmran Mahallesi, Karağandere Mahallesi, Kavaklıönü Mahallesi, Musaefendi Mahallesi, Sivritaş Mahallesi, Süphanverdi Mahallesi, Temenni Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeni Camii Mahallesi, Yunak Mahallesi, Akçaören Köyü, Akköy Köyü, Ayvalı Köyü, Bahçeli Köyü, Başdere Köyü, Boyalı Köyü, Cemil Köyü, Çökek Köyü, Demirtaş Köyü, İbrahimpaşa Köyü, İltaş Köyü, Karacaören Köyü, Karain Köyü, Karakaya Köyü, Karlık Köyü, Mazı Köyü, Mustafapaşa Köyü, Sarıhıdır Köyü, Sofular Köyü, Şahinefendi Köyü, Taşkınpaşa Köyü, Ulaşlı Köyü ve Yeşilöz Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Nevşehir ilinin Ürgüp ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Ürgüp de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Ürgüp Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.