Emlakjet

Nevşehir Satılık Ev

araması için 86 ilan bulundu
search
Nevşehircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Nevşehir Satılık Konut Alacaklara İl Rehberi

Nevşehir satılık konut alacaklar için İç Anadolu Bölgesi sınırları içinde yer alan Nevşehir Türkiye’nin tam ortasında yer alır. Denizden yüksekliği bin 259 metredir. Yüzölçümü ise 5 bin 467’dir. Dağlık bir yapısı da olan Nevşehir’in doğusunda Hodul Dağı, Delice Irmak Vadisi ve Erdaş Dağı bulunuyor. Nevşehir’in komşuları arasında;

 

 • Kayseri
 • Yozgat
 • Niğde
 • Aksaray yer alıyor.

 

Son verilere göre 298 bin 339 kişinin yaşadığı Nevşehir turizm açısından da önemli bir yerdedir. Tarihi ve kültürel dokusuyla kendine hayran bırakan Nevşehir’e bağlı olan Kapadokya ayrı bir öneme sahiptir. Nevşehir’in volkanik yapısından dolayı doğal güzellikleri, taş evleri muhteşem bir tablo çizer. Bu manzarayla iç içe yaşamak için Nevşehir Eras satılık daireler sizleri bekliyor.

 

Nevşehir Satılık Konut Alacaklara Tarih Rehberi

Tarihte Muşkara adıyla anılan Nevşehir Orta Çağ ve Yeni Çağ döneminde, Anadolu, Büyük Selçuklu Devleti’nin yaşadığı bir bölgedir. 18 haneli küçük bir köy olarak bilinen Muşkara Ürgüp’e bağlıydı ve daha sonra Osmanlı Devleti’nde bölge Nevşehir olarak anılmaya başlandı. Daha sonra hızla göç alan ve kent haline gelen Muşkara Yenişehir anlamına gelen Nevşehir adını almıştır. İklimine baktığımızda ise yazlar oldukça sıcak geçerken kışlar ise oldukça soğuk geçer. Karasal iklimin görüldüğü bölgede kışlar sert geçer ve donlu gün sayısı da yüksektir. Bölgede yağışlar kar şekliyle düşer. Çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış Nevşehir’de satılık müstakil evler seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 

Nevşehir Satılık Konut Alacaklara Bölge Rehberi

Nevşehir şüphesiz kendine özgü evleriyle dikkat çekiyor. Nevşehir evlerinin mimarisi kendine özgüdür. Taş evleriyle ünlü olan bölge volkanik lavlarıyla ve doğal kaynaklarıyla ünlüdür. Bu da farklı bir yapılaşmaya sebebiyet vermiştir. Bölgenin toprak yapısı tüf ve taşlardan oluşur. Bu yüzden evlerin malzemesindeki başrol de bunlar olmuştur. Bölgeyi bütünüyle muhteşem bir görünüme kavuşturan Nevşehir’de günümüzde dikkat çeken konut projelerine baktığımızda devlet destekli toplu konutların da inşa edildiğini görüyoruz. Nevşehir’de satılık daire toki ilanları bu noktada emlakjet.com’da sizleri bekliyor. Ulaşım açısından baktığımızda da Nevşehir Kapadokya Havalimanı bölge halkına hizmet verir. 700 binlik yolcu kapasitesine sahip olan havaalanında iç ve dış hatlar terminali olarak kesintisiz hizmet verir.

 

Nevşehir Satılık Konut Alacaklara İlçe Rehberi

Nevşehir’de toplam 8 ilçe bulunuyor. En çok yerleşim merkezde görülürken Ürgüp de en az merkez kadar nüfus yoğunluğuna sahiptir.

 

 • Acıgöl
 • Avanos
 • Derinkuyu
 • Gülşehir
 • Hacıbektaş
 • Kozaklı
 • Merkez
 • Ürgüp yer alıyor.

 

Merkezde 143 bin 194 kişi yaşarken bunu 35 bin ile Ürgüp takip ediyor. Nevşehir 350 evlerde satılık evler ilanlarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Ürgüp turizm açısından oldukça ziyaret edilen bir ilçedir. Ürgüp’e yakın olan Kapadokya’da gezilecek yerler arasında; Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Avanos ve Çavuşin yerler alıyor.

 

Nevşehir Satılık Konut Alacaklara Fiyat Rehberi

Satılık konut bakanlar için son olarak fiyat piyasasına bakmak istedik. Nevşehir’de yatırım yapmak uzun vadede sizi kazandıracak bir hamle olacaktır. Turizm açısından da Nevşehir’de yatırım yapmak akıllıca bir davranış olacaktır. Satılık daire almadan önce mutlaka bölge analizini yapmalısınız. Bir gayrimenkul uzmanından alacağınız yardım da en doğru yatırımı yapmanızı sağlayacaktır. Nevşehir’deki satılık daire aralığına baktığımızda; ortalama 150 m2 bir alanda,, ortalama birim fiyatı bin 282 TL/m2, ortalama Nevşehir satılık konut fiyatı 192 bin 300 TL’den başlıyor. Ortalama geri dönüş ise 25 yıl olarak hesaplanırken Nevşehir’de konut sahibi olmak için Nevşehir’de 2000 evlerde satılık daire seçeneklerine göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.