/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamardıcancel

Niğde Çamardı Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Çamardı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çamardı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercih edebilirsiniz.

Çamardı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin ilçe Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ilinin güneydoğu kesimlerinde Toros Dağları’nın eteklerinde kurulmuş olan ilçenin toplam yüzölçümü 1.204 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği ortalama 1.600 metre olan ilçe Bor, Ulukışla ve Adana ile çevrilidir. Çamardı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum sebebi ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Yüzey şekilleri bakımından incelendiğinde ilçenin dağlık ve engebeli bir araziye sahip olduğu bilgisine ulaşılmaktadır. Bu sebep ile ilçede tarım faaliyetlerinin yürütülebileceğiz araziler oldukça azdır. Çamardı satılık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmıştır. İlçede tarım faaliyetleri genellikle sulu tarım şeklindedir. İlçede tarım faaliyeti yürütülen ürünlerin başında hububat tarım ürünleri gelmektedir. İlçede tarım faaliyetlerinde modern tarım teknikleri kullanılmakta olup az alandan çok verim alınmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri ise yoğun olarak et besiciliği şeklindedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçe ekonomisi her geçen gün büyüme eğilimindedir. Bu nedenle ilçede konut tercihinde bulunmayı düşünen kişilerin sayısında her geçen gün artış gözlemlenmektedir.

Çamardı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 200’dür. İlçe nüfusunun yüzde 49,36’sını (6 bin 156) erkek, yüzde 50,64’ünü (6 bin 684) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çamardı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 21 adet köy bulunmaktadır. Niğde Çamardı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bereketli Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Karataş Mahallesi, Maden Mahallesi, Yeni Mahallesi, Bademdere Köyü, Bekçili Köyü, Beyazkışlakçı Köyü, Burç Köyü, Celaller Köyü, Çardacık Köyü, Çukurbağ Köyü, Demirkazık Köyü, Elekgölü Köyü, Eynelli Köyü, Kavaklıgöl Köyü, Kavlaktepe Köyü, Mahmatlı Köyü, Kocapınar Köyü, Orhaniye Köyü, Ören Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sulucaova Köyü, Üçkapılı Köyü, Yelatan Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Niğde ilinin Çamardı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Niğde Çamardı da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.