/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiftlikcancel

Niğde Çiftlik Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Çiftlik Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çiftlik satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Çiftlik Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Niğde ilinin önemli ilçelerinden biri olan Çiftlik ilçesinin eski adı Melendiz’dir. İlçe statüsüne 1990 yılında kavuşan bölge, Beyazsu Deresi kıyısında yer almaktadır. Çiftlik satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe orta yükseklikte dağlardan ve arazilerden meydana gelmektedir. Güney kesimlerinde Melendiz Dağı’nın yer aldığı ilçenin güneybatısında ise Hasan Dağı yer almaktadır. Su kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçede Melendiz Çayı yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum itibarı ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Çiftlik satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yürütülen tarım faaliyetleri yoğun olarak sulu tarım faaliyetleri şeklindedir. İlçede tarım faaliyetleri yürütülen ürünlerden başlıcaları: elma, üzüm, arpa, buğday, patates, fasulyedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et besiciliği ve yün dokumacılığında kullanılmak üzere yün üretimi şeklindedir. Bu sebep ile ilçede en fazla yetiştirilen tür koyundur. İlçede yaşayan halktan sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyenler ise ilçeye komşu bölgelerde yer alan sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilmektedirler.

Çiftlik Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 168’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,54’ünü (14 bin 517) erkek, yüzde 48,46’sını (13 bin 651) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çiftlik satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle ve 9 adet köy bulunmaktadır. Niğde Çiftlik satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Alpaslan Mahallesi, Asmasız Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çayır Mahallesi, Çiftçi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Küllüce Mahallesi, Sağırgöl Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Çardak Köyü, Çınarlı Köyü, Kitreli Köyü, Kula Köyü, Mahmutlu Köyü, Murtazaköy Köyü, Ovalıbağ Köyü, Sultanpınarı Köyü ve Şeyhler Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Niğde ilinin Çiftlik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Niğde Çiftlik de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Çiftlik Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.