/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulukışlacancel

Niğde Ulukışla Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Ulukışla Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ulukışla satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Ulukışla Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ulukışla ilçesi İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.502 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1.427 metredir. Ulukışla satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Orta Toroslar kesiminde Medetsiz ve Bolkar Dağları arasında yer alan Aydos Dağları’nın kuzey eteklerinde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Adana iline bağlı Pozantı ilçesi, batısında Konya iline bağlı Ereğli ilçesi, güneyinde Mersin iline bağlı Tarsus ilçesi, kuzeyinde ise Niğde iline bağlı Bor ve Çamardı ilçeleri yer almaktadır. İlçede Akdeniz ve İç Anadolu geçiş iklimi hakimdir. Bu nedenle ilçede yazlar serin ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. İlçede yağış ortalaması ilkbahar ve kış mevsimlerinde artmaktadır. Ulukışla satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede bozkır bitki örtüsünün hakim olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede en fazla yetiştirilen ürünlerden başlıcaları; buğday, elme, kiraz ve armuttur.

Ulukışla Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 252’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,48’ini (11 bin 737) erkek, yüzde 49,52’sini (11 bin 515) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ulukışla satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 38 adet köy bulunmaktadır. Niğde Ulukışla satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Alpağut Mahallesi, Ballık Mahallesi, Çövek Mahallesi, Doğu Mahallesi, Kadılar Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Mehmetpaşa Mahallesi, Mısırlı Mahallesi, Alihoca Köyü, Altay Köyü, Ardıçlı Köyü, Başmakçı Köyü, Bayağıl Köyü, Çanakçı Köyü, Çiftehan Köyü, Çifteköy Köyü, Darboğaz Köyü, Elmalı Köyü, Eminlik Köyü, Emirler Köyü, Gedelli Köyü, Gümüşköy Köyü, Güney Köyü, Hacıbekirli Köyü, Handere Köyü, Hasangazi Köyü, Horoz Köyü, Hüsniye Köyü, İlhanköy Köyü, İmrahor Köyü, Karacaören Köyü, Kılan Köyü, Koçak Köyü, Kolsuz Köyü, Kozluca Köyü, Köşkönü Köyü, Madenköy Köyü, Ovacık Köyü, Porsuk Köyü, Şeyhömerli Köyü, Tabaklı Köyü, Tekneçukur Köyü, Tepeköy Köyü, Toraman Köyü, Ünlüyaka Köyü ve Yeniyıldız Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Niğde ilinin Ulukışla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Niğde Ulukışla da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek  istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Ulukışla Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.