/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akkuşcancel

Ordu Akkuş Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Akkuş Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akkuş satılık konut arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenerek konut tercih edebilirsiniz.

Akkuş Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ilinin önemli ilçelerinden biri olan Akkuş ilçesinin toplam yüzölçümü 636 kilometrekaredir. İlçenin kuzeyinde Ünye ilçesi ve Samsun ili, güneyimde ise Niksar ve Tokat yer almaktadır. Akkuş satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Orta Karadeniz’in iç kesimlerde yer alan Canik Sıradağları’nın devamı niteliğinde olan Argan Tepesi’nin etekleri üzerinde kurulmuştur. Ulaşım bakımından oldukça avantajlı bir lokasyonda bulunan ilçe Ünye-Niksar karayolu üzerinde yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1.340 metre olan ilçe Ünye’ye 62 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe akarsu kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan akarsulardan başlıcaları; Tifi Çayı ve Karakış Çayı’dır. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçeden kar yağışı olduğunda yağan kar 4-5 ay kalkmamaktadır. İlçe her mevsim yağış almaktadır. Bu  nedenle ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. Akkuş satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçe ekonomisinin temelinin tarım faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; şeker, fasulye, fındık, kara lahana, mısır ve mahleptir.

Akkuş Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 369’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,42’sini (12 bin 16) erkek, yüzde 48,58’ini (11 bin 353) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akkuş satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 41 adet mahalle bulunmaktadır. Ordu Akkuş satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ambargürgen Mahallesi, Ceyhanlı Mahallesi, Çaldere Mahallesi, Çamalan Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çavdar Mahallesi, Çayıralan Mahallesi, Çökek Mahallesi, Çukurköy Mahallesi, Dağyolu Mahallesi, Damyeri Mahallesi, Düğencili Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gedikli Mahallesi, Gökçebayır Mahallesi, Gürgenliyatak Mahallesi, Haliluşağı Mahallesi, Karaçal Mahallesi, Kargı Mahallesi, Kemikgeriş Mahallesi, Ketendere Mahallesi, Kızılelma Mahallesi, Koçcuvaz Mahallesi, Kurtboğaz Mahallesi, Kuşçulu Mahallesi, Külekçili Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meyvalı Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Ormancık Mahallesi, Salman Mahallesi, Seferli Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahinköy Mahallesi, Tuzakköy Mahallesi, Yazlıkbelen Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilgüneycik Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yolbaşı Mahallesi ve Yukarıdüğencili Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Ordu ilinin Akkuş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Akkuş da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

3 Haziran 2020

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

2 Haziran 2020

Ev Almanın Tam Zamanı

Ev Almanın Tam Zamanı

1 Haziran 2020

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

29 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

28 Mayıs 2020

Akkuş Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.