Emlakjet

Ordu Aybastı Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu
search
Aybastıcancel
Orducancel

Aybastı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Aybastı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak daire satın alabilirsiniz.

Aybastı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Aybastı ilçesi Canik Dağları’nın kuzey yamaçlarında yer almaktadır. İlçe Bolaman Irmağı’nın sol kolu üzerinde yer almaktadır. Aybastı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Karadeniz’e 50 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği 730 metre olan ilçenin güneyinde Reşatiye ilçesi, kuzeyinde Kabataş ilçesi, batısında Korgan ilçesi, doğusunda ise Gölköy ve Mesudiye ilçeleri yer almaktadır. Yayla arazileri bakımından zengin olan ilçede geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tarihi eser kalıntılarında da rastlanmaktadır. İlçede yer alan kümbetler bunun en güzel örneklerindendir. İlçede yer alan Çişeli Şelalesi ve Karga Tepesi de yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. İlçede Karadeniz iklimi hakimdir bu sebeple ilçede her mevsim yağış yaşanmaktadır. İlçede yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Aybastı satılık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede fındık, patates ve mısır olmak üzere birçok tarım ürününün yetiştirildiği bilgisine ulaşmaktadır. İlçe su kaynakları bakımından oldukça zengindir bu nedenle ilçede yapılan tarım faaliyetleri sulu tarım şeklindedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yer alan alabalık tesisleri ilçe ekonomisi içim oldukça önemlidir.

Aybastı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 783’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50’sini (11 bin 391) erkek, yüzde 50’sini (11 bin 392) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Aybastı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 21 adet mahalle bulunmaktadır. Ordu Aybastı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Alacalar Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Beştam Mahallesi, Çakırlı Mahallesi, Çukur Mahallesi, Esenli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hisarcık Mahallesi, Karamanlı Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Koyunculu Mahallesi, Kutlular Mahallesi, Küçükyaka Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Pelitözü Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Sarıyar Mahallesi, Sefalık Mahallesi, Toygar Mahallesi, Uzundere Mahallesi ve Zaferimilli Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Ordu ilinin Aybastı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Aybastı da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konut hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.