Emlakjet

Ordu Çaybaşı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çaybaşıcancel
Orducancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çaybaşı Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çaybaşı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Çaybaşı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Çaybaşı ilçesinin kuzeyinde ve doğusunda Ünye ilçesi, batısında İkizce ilçesi, güneyinde ise Akkuş ilçesi yer almaktadır. Çaybaşı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 165 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 530 metre olan ilçe Karadeniz sahiline ise 21 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçenin şehir merkezi, Akçay ve Cüri nehirleri arasında bulunan arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum ve iklim koşulları sebebi ile su kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin yağış almadığı mevsim yoktur. Bu sebep ile ilçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. Çaybaşı satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin sarp ve dik bir arazi yapısına sahip olmadığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım faaliyetleri ağırlıkta olup yoğun olarak mısır ve fındık tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri ise büyükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri şeklindedir. İlçede sanayi kuruluşu bulunmamaktadır. Bu nedenle sanayi alanında çalışmak isteyen kişiler komşu bölgelerde yer alan sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlamaktadır.

Çaybaşı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 922’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,78’ini (7 bin 70) erkek, yüzde 49,22’sini (6 bin 852) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çaybaşı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 22 adet mahalle bulunmaktadır. Ordu Çaybaşı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akbaba Mahallesi, Boras Mahallesi, Cemallı Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çandır Mahallesi, Çay Mahallesi, Çayır Mahallesi, Çınar Mahallesi, Eğribel Mahallesi, Göksu Mahallesi, Gürcek Mahallesi, Hacıali Mahallesi, İçeribükü Mahallesi, İlküvez Mahallesi, Kapılı Mahallesi, Kargalı Mahallesi, Köklük Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Kuşlu Mahallesi, Namazlı Mahallesi, Tekke Mahallesi ve Yenicuma Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Ordu ilinin Çaybaşı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Çaybaşı uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.