/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülyalıcancel

Ordu Gülyalı Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Gülyalı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gülyalı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Gülyalı Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Gülyalı ilçesi eski dönemlerde Abulhayr ismi ile bilinmektedir. Gülyalı ismini 1987 yılında alan ilçe Ordu il merkezine 8 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Gülyalı satılık konut arayanlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar serin, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. Bu sebep ile ilçede ormanlık araziler oldukça fazladır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında başta fındık, kivi ve ceviz olmak üzere birçok tarım ürünü yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve arıcılık ve faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede süt besiciliği ve arıcılık oldukça önemlidir. İlçede yaşayan halk bu ekonomik faaliyetler ile ilgilenerek geçimlerini sağlamaktadır. Gülyalı satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin sanayisinin fazla gelişmediği bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçeden satılık daire tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlar sanayi alanında çalışmak istiyor ise komşu ilçelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. Bu nedenle ulaşım ilçe için oldukça önemlidir. İlçe Ordu-Giresun karayolu üzerinde yer almakta olup ulaşım bakımından oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. İlçe Türkiye’nin modernleşme eğiliminden olumlu bir şekilde etkilenmektedir. Bu sebep ile ilçede konut arayışında olan vatandaşların sayısında da her geçen gün artış yaşanmaktadır.

Gülyalı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 904’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50’sini (4 bin 452) erkek, yüzde 50’sini (4 bin 452) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gülyalı satılık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle bulunmaktadır. Ordu Gülyalı satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Alibey Mahallesi Ambarcılı Mahallesi, Ayrılık Mahallesi, Gülistan Mahallesi, Hoşköy Mahallesi, Kestane Mahallesi, Mustafalı Mahallesi, Sayaca Mahallesi, Taşlıçay Mahallesi, Tepealtı Mahallesi, Turnasuyu Mahallesi, Ürümbey Mahallesi ve Yeniköy Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Ordu ilinin Gülyalı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Gülyalı da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.