Emlakjet

Ordu Satılık Ev

araması için 676 ilan bulundu
search
Orducancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ordu Satılık Konut Tercih Edeceklere Önemli Bilgiler 

Ordu satılık konut arayışınızda yalnız değilsiniz. Aklınızdaki tüm soru işaretlerinin cevaplarını içeren bu yazıyı, sizler için hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra Ordu’yu daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ordu ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Ülkemizin en kalabalık otuzuncu şehri olan il, Orta ve Doğu Karadeniz Bölümü’ndedir. Kentin kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Tokat ve Sivas, batısında Samsun, doğusunda ise Giresun illeri yer almaktadır. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük 57. İli olan kent 5.952 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Kent, denizden yalnızca 4 metre yükseğe kurulmuş vaziyettedir. Dağların kıyıya paralel uzandığı şehirde, tipik bir Karadeniz iklimi hakimdir. Bölgede yazlar serin, kışlar ılık ve her mevsim yağışlı geçmektedir.  

 

Ordu Satılık Konut Arayanlara İlçe Bilgisi

2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, Ordu’da yaşamını devam ettirenlerin sayısı 771.932 kişiye ulaşmış vaziyettedir. Ordu’nun nüfusu bir yılda 29.591 kişi artmıştır ve nüfus yoğunluğu da 130’a ulaşmıştır. Bu sayı Altınordu ilçesinde 490’a ulaşmaktadır. Bu sebeple, Ordu Altınordu satılık daire tercih edeceklerin oldukça hareketli bir emlak piyasası ile karşı karşıya olduğunu belirtmek gerekir. Kent, 19 ilçe ve belediye, bu belediyelere bağlı 772 mahalleden oluşmaktadır. Orduda satılık daire bakanlar, aşağıdaki ilçelerden birini düşünebilirler:

 

 • Altınordu
 • Ünye
 • Fatsa
 • Perşembe
 • Kumru
 • Korgan
 • Gölköy

 

Son dönemlerde bilhassa Altınordu ilçesinde yer alan mahalleler, vatandaşların ilgisini çekmektedir. Örneğin Ordu satılık daire Karşıyaka mahallesi tercih edenlerin sayısı bir hayli artmıştır.

 

Ordu Satılık Konut Düşünenlere Kent Ekonomisi 

Ordu satılık ev arayışınızda aklınıza takılan sorulardan biri, kentin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyeli olabilir. Ordu, deyim yerindeyse tam bir tarım cennetidir ve yerel halkın çok büyük bir bölümü geçimini tarımdan sağlamaktadır. Kentte üretilen fındık, Türkiye fındık üretiminin yarısından fazlasına tekabül etmektedir. 2000’li yıllarda fındık fiyatlarının düşmesi ile, bölgede alternatif tarım ürünleri de yetiştirilmeye başlanmıştır. Kivi ve soya, bu alternatif ürünlerden biridir. Kentte sanayi çok gelişmemiştir. Ancak, fındık üretimi sebebiyle çok sayıda çikolata fabrikası bölgede konumlanmış durumundadır. Çay fabrikalarının da bulunduğu şehirde, az sayıda çimento ve kağıt sanayi tesisi vardır.  Eğer fındık yetiştirmek ya da tarımla ilgilenmek istiyorsanız Ordu satılık daire tercihiniz oldukça isabetli olacaktır.

 

Ordu Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Verilerinden alınan bilgiye göre kentteki evlerin ortalama kullanım alanı 135 metrekaredir. Ortalama birim fiyat ise 1.735 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Ordu satılık ev tercih edecek birinin yaklaşık 234.225 Türk Lirası ödemeyi göze alması gerektiğini söyleyebiliriz. Bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 24 yıl içerisinde gerçekleşecektir. Orduda satılık daire fiyatları ise konut tipine göre aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir :

 

 • 1+1, 65 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 106.210 Türk Lirası
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 169.500 Türk Lirası 
 • 3+1, 140 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 249.060 Türk Lirası 
 • 4+1, 175 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 283.675 Türk Lirası 

 

Eğer Ordu satılık konut arayışınızda kararlı iseniz, hayallerinizdeki eve kavuşmak için bölgedeki emlakçılardan birine danışabilir veya Orduda satılık daireler Şirinevler gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.