Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Osmaniye Bahçe Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu
search
Bahçecancel
Osmaniyecancel

Bahçe Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bahçe satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Bahçe Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Osmaniye ilçesinin önemli ilçeleri arasında yer alan Bahçe ilçesi 212 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Denizden yüksekliği 665 metre olan ilçe Osmaniye il merkezine 31 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Bahçe satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin batısında Düziçi ilçesi, doğusunda Gaziantep, güneyinde Osmaniye Merkez, kuzeyinde ise Kahramanmaraş yer almaktadır. İlçe akarsu kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede bulunan akarsulardan başlıcaları; Kar Deresi, Bilalik Deresi, Huma Çayı ve Aslanlı Deresi’dir. İlçe Akdeniz iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Ancak bulunduğu konum itibari ile etrafı dağlarla çevrilidir. Bu nedenle kış ayları Akdeniz iklimine göre daha sert geçmektedir. İlçede yağışlar yağmur şeklinde düşmekte olup yüksek bölgelerde kar yağışı da görülmektedir. Bahçe satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan bu faaliyetler son dönemlerde modernleşme eğilimindedir. Bu sebeple ilçede yapılan ekonomik faaliyetlerden alınan verim oranında artış gözlemlenmektedir. Bu durum ilçe ekonomisini hızlı bir şekilde kalkındırmaktadır. Bu nedenle ilçede konut arayışında olan kişilerin sayısında da her geçen gün artış yaşandığı bilgisine ulaşılmaktadır.

Bahçe Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 242’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’ini (11 bin 189) erkek, yüzde 49,69’unu (11 bin 53) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bahçe satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 15 adet köy bulunmaktadır. Osmaniye Bahçe satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Bahçeli Evler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Esentepe Mahallesi, İslam Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kale Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşil Yurt Mahallesi, Arıcaklı Köyü, Arıklıkaş Köyü, Aşağıarıcaklı Köyü, Aşağıkaradere Köyü, Bekdemir Köyü, Burgaçlı Köyü, Gökmustafalı Köyü, İnderesi Köyü, Kaman Köyü, Kızılaç Köyü, Nohut Köyü, Örencik Köyü, Savranlı Köyü, Yaylalık Köyü ve Yukarıardere Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Osmaniye ilinin Bahçe ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Osmaniye Bahçe de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.