/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ardeşencancel

Rize Ardeşen Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ardeşen Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Ardeşen satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Ardeşen, Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Rize iline bağlı, il merkezine 45 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. Kıyı uzunluğu 10 kilometre olan Ardeşen, Karadenize kıyısı olan bir ilçedir. Genel olarak ılıman, dört mevsim yağışlı bir karadeniz bölgesi iklimine sahip olan ilçenin yıllık ortalama sıcaklık 15 derecedir. İç kısımlarına doğru gidildikçe iklim özelliklerinin daha sertleştiği görülebilmektedir. Ardeşen’in sarp ve engebeli arazi yapısının neredeyse dörtte biri ormanlık alandır. Tarıma elverişli olarak belirlenen yüzde 10’luk arazilerde yetiştirilen başlıca tarım ürünü çaydır. Çay dışında fındık, kivi ve mısır gibi bu coğrafyaya özgü olarak üretilen ürünler vardır. Hayvancılık ile uğraşan ilçe halkının genellikle kendi ihtiyacına yönelik olarak yapıldığı görülmektedir. Ardeşen satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Artvin il sınırı,
 • Batısında Pazar ve Çamlıhemşin ilçeleri,
 • Doğusunda Fındıklı ilçesi ile çevrilidir. 

Ardeşen Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 41.084’tür. Bu sayının yüzde 49,99’u kadın, yüzde 50,01’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 376 kilometrekare, rakımı ise 10 metredir. 1953 yılında ilçe statüsüne yükselen ilçenin toplam 25 mahallesi ve 42 köyü 1 beldesi vardır. Ardeşen satılık daire arayışında olabileceğiniz mahalleleri şunlardır; Yayla Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Şentepe Mahallesi, Müftü Mahallesi, Kuzey Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Fırtına Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Düz Mahallesi, Çiftekavak Mahallesi, Cami Mahallesi, Barış Mahallesi, Ada Mahallesi, Baş Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Deniz Mahallesi, Emalık Mahallesi, Kahveciler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Konak Mahallesi, Merkez Mahallesi, Orta Mahallesi, Şenyuva Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi. 

Ardeşen Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Rize’nin Ardeşen ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 873 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.225 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 201.015 TL’dir. 

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre ilçede bulunan satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 147.000 TL,
 • 3+1 135 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 205.605 TL,
 • 4+1 155 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 222.115 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Rize Ardeşen Deniz Mahallesi satılık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Ardeşen Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.