/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Rize Çayeli Satılık Ev

araması için 25 ilan bulundu
search
Çayelicancel
Rizecancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Çayeli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çayeli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Çayeli Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Rize ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Çayeli ilçesinin toplam yüzölçümü 473 kilometrekaredir. Rize il merkezine 18 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin güney kesimlerinde Çamlıhemşin ve Ikizdere ilçeleri, batı kesimlerinde Güneysu ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Karadeniz yer almaktadır. Çayeli satılık konut arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe iklim bakımından Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Çayeli satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelini tarım faaliyetlerinin oluşturduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçe çay üretimi konusunda Türkiye’nin en önemli ilçeleri arasında yer almakadır.

Çayeli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin ilçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 44 bin 304’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,80’ini (22 bin 63) erkek, yüzde 50,20’sini (22 bin 241) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çayeli satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 34 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahaleler: Adalar Mahallesi, Aloğlu Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Arkadere Mahallesi, Büyükcaferpaşa Mahallesi, Büyüktaşhane Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çataklıhoca Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çaycılar Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Eskipazar Mahallesi, Gümüştaş Mahallesi, Gürçam Mahallesi, Habiboğlu Mahallesi, Hassadıklar Mahallesi, Kazancılar Mahallesi, Kesmetaş Mahallesi, Küçüktaşhane Mahallesi, Limanköy Mahallesi, Maden Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sabuncular Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şairler Mahallesi, Taşhane Mahallesi, Topkaya Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yazıcılar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenicami Mahalle ve Yenipazar Mahallesi’dir.

Çayeli Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkı ilçe içerisinde yer alan okulların eğitim kadrosundan da oldukça memnundur. Rize Çayeli satılık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Çayeli İshakoğlu İmam Hatip Ortaokulu: Yenipazar, S.Sabit İshakoğlu Caddesi, 53200 Çayeli/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 532 20 14 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Hasan Yılmaz İlkokulu: Eskipazar, Yusuf Ziya Kurçenli Caddesi Pk:53200, 53200 Çayeli/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 532 50 51 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Yamantürk Ortaokulu: Yenipazar Mh. Hopa Cd. Pk:53200 Çayeli/Rize. Daha detaylı bilgiler için (0464) 532 40 54 numaralı hattı arayabilirsiniz. 

Sizler de satılık konut tercihini Rize ilinin Çayeli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Rize Çayeli uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Çayeli Satılık Ev
Abdullahhoca KöyüAdalar MahallesiArmutlu KöyüAşıklar KöyüBaşköy KöyüBeşikçiler KöyüBeyazsu KöyüBuzlupınar KöyüBüyükcaferpaşa MahallesiBüyükköy Bld. (Altıntaş Mahallesi)Büyükköy Bld. (Arkadere Mahallesi)Büyükköy Bld. (Çavuşlu Mahallesi)Büyükköy Bld. (Çaycılar Mahallesi)Büyükköy Bld. (Demirciler Mahallesi)Büyükköy Bld. (Gümüştaş Mahallesi)Büyükköy Bld. (Merkez Mahallesi)Büyükköy Bld. (Soğuksu Mahallesi)Büyüktaşhane MahallesiÇataklıhoca MahallesiÇataldere KöyüÇeşmeli KöyüÇınartepe KöyüÇilingir KöyüÇukurluhoca KöyüDemirhisar KöyüDerecik KöyüDüzgeçit KöyüErdemli KöyüErenler KöyüEsendağ KöyüEskipazar MahallesiGemiciler KöyüGürgenli KöyüGürpınar KöyüGüzeltepe KöyüHaremtepe KöyüHassadıklar Mahallesiİncesırt Köyüİncesu KöyüKaçkar KöyüKaptanpaşa KöyüKaraağaç KöyüKemerköy KöyüKesmetaş MahallesiKestanelik KöyüKöprübaşı KöyüKüçükcaferpaşa MahallesiKüçüktaşhane MahallesiLatifli KöyüLimanköy MahallesiMadenli Bld. (Aloğlu Mahallesi)Madenli Bld. (Çamlıca Mahallesi)Madenli Bld. (Gürçam Mahallesi)Madenli Bld. (Habiboğlu Mahallesi)Madenli Bld. (Kazancılar Mahallesi)Madenli Bld. (Maden Mahallesi)Madenli Bld. (Merkez Mahallesi)Madenli Bld. (Topkaya Mahallesi)Madenli Bld. (Yazıcılar Mahallesi)Madenli Bld. (Yeni Mahallesi)Maltepe KöyüMusadağı KöyüOrmancık KöyüOrtaköy KöyüSabuncular MahallesiSarısu KöyüSefalı KöyüSelimiye KöyüSeslidere KöyüSırtköy KöyüŞairler MahallesiŞirinköy KöyüTaşhane MahallesiUzundere KöyüYaka MahallesiYalı MahallesiYamaç KöyüYanıkdağ KöyüYavuzlar KöyüYenicami MahallesiYenice KöyüYenihisar KöyüYenipazar MahallesiYenitepe KöyüYeşilırmak KöyüYeşilköy KöyüYeşiltepe KöyüYıldızeli KöyüZafer Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.