Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hemşincancel
Rizecancel

Rize Hemşin Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hemşin Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Mutlaka Öğrenmeleri Gereken Bilgiler 

Hemşin satılık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda sizler için derledik. Yazıda semtin doğasından ekonomisine kadar birçok farklı noktaya değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve biraz daha yaklaşmış olacaksınız. Hemşin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Rize iline bağlı bir ilçedir. Rize on iki ilçeden meydana gelmiştir, Hemşin ise kentin en az nüfusa sahip yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yalnızca %0.81’ine ev sahipliği yapmaktadır. Hemşin’den önce Çamlıhemşin, Derepazarı ve İkizdere ilçeleri gelmektedir. Hemşin’in toplam yüzölçümü 120 kilometrekaredir. Rize’nin en küçük yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 350 metredir. İlçe, denizden on dokuz kilometre uzakta yer almaktadır. Semtin kuzeyinde Pazar ilçesi, batısında Çayeli ve Kaptanpaşa, güneyinde ise Çamlıhemşin yaylaları ile komşu vaziyettedir.

Hemşin Satılık Konut Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

Hemşin satılık ev tercih etmeyi düşünenler, semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. İlçenin tarihi kentin tarihi kadar eskilere uzanmaktadır. Semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce yedinci yüzyılda gerçekleşmiştir. Semtte ilk olarak Urartular egemenlik sürmüştür. Bu tarihten sonra ilçe Kimmerlerin, İskitlerin, Sakaların, Medlerin hakimiyeti altına girmiştir.Tüm bunlara ek olarak ilçe daha sonra Büyük İskender’in orduları tarafından ele geçirilmiştir. Roma, Bizans ve Trabzon Rum İmparatorluğu’ndan sonra, Hemşin Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiştir. 1470 yılından sonra tutulan tapu tahrir kayıtlarında ilçenin ismi geçmektedir. Semt daha sonra, 19. Yüzyılın ikinci yarısında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Kısa süreliğine Gürcistan’a bağlanan semt, Batum Antlaşması ile TBMM hükümetine 1920 yılında geçmiştir. İlçe çok köklü bir tarihe ve çok huzurlu bir doğaya sahiptir. Hemşin satılık daire tercihini mutlu sonla bitirecek olanlar, böyle bir yerleşim biriminde yaşama imkanı elde edecektir.

Hemşin Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

Rize’nin en sakin yerleşim birimi olan Hemşin  ilçesinin nüfusu 2017 yılından beri sürekli olarak artmaktadır. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre semtte yaşamını devam ettirenlerin sayısı 2817 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49.49’u erkek, geriye kalan %50.51’i kadındır. Semtteki popülasyonun artış hızı %30 civarındadır. İlçe, dört mahalle ve sekiz köyden meydana gelmiştir. Rize Hemşin satılık ev arayanlar için bu yerleşim birimleri nüfuslarına ve gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

  • Bahar Mahallesi
  • Mutlu Mahallesi
  • Ortaköy Mahallesi
  • Yeniköy Mahallesi 
  • Akyamaç Köyü
  • Bilenköy Köyü
  • Çamlıtepe Köyü
  • Hilal Köyü
  • Leventköy Köyü
  • Nurluca Köyü

Eğer Hemşin satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Hemşin satılık daire yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.