Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ferizlicancel
Sakaryacancel

Sakarya Ferizli Satılık Ev

araması için 8 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Ferizli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ferizli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Ferizli Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ferizli ilçesi ismini ilçe topraklarından eski çağlardan çıkarılan demir madeninin Latince isminden almaktadır. Ferizli satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Kocaeli platosunun doğu kesimlerinde yer almakta olup Adapazarı merkezine 22 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin güneyinde Adapazarı Ovası yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan yükseltiler düşük rakımlı tepelerden meydana gelmektedir. İlçe su kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan su kaynaklarından başlıcaları; Sakarya Nehri ve Göksu Nehri’dir. İlçe sınırları içerisinde yer alan en büyük göl Akgöl Gölü’dür. Ferizli satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Karadeniz iklimi etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe her mevsim yağış almaktadır bu nedenle ormanlık araziler de oldukça fazladır. İlçede yer alana ağaç türlerinden başlıcaları; kayın, gürgen, meşedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı faaliyetleri yürütülmektedir.

Ferizli Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 692’dir. İlçe nüfusunun yüzde 53,19’unu (14 bin 198) erkek, yüzde 46,81’ini (12 bin 494) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ferizli satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 24 adet mahalle bulunmaktadır. Sakarya Ferizli satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağacık Mahallesi, Akçukur Mahallesi, Bakırlı Mahallesi, Ceylandere Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Damlık Mahallesi, Değirmencik Mahallesi, Devlet Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Gölkent Mahallesi, Hocaoğlu Mahallesi, İnönü Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karadiken Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Konuklu Mahallesi, Kusca Mahallesi, Nalköy Mahallesi, Sarıahmetler Mahallesi, Seyifler Mahallesi, Sinanoğlu Mahallesi,Teberik Mahallesi, Tokat Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Sakarya ilinin Ferizli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sakarya Ferizli de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.