Emlakjet

Sakarya Sapanca Satılık Ev

araması için 135 ilan bulundu
search
Sapancacancel
Sakaryacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sapanca Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sapanca satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sapanca Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Marmara Bölgesi’nin kuzeydoğu kesimlerinde yer alan Sapanca ilçesinin toplam yüzölçümü 119 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 30 metre olan ilçenin kuzey kesimlerinde Sapanca Gölü yer almaktadır. Sapanca satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzeyinde Serdivan ilçesi, güneyinde Geyve ilçesi, güneydoğusunda Pamukova ilçesi, doğusunda ise Arifiye ilçesi yer almaktadır. İlçede Sapanca Gölü’nün 16 kilometrelik kıyı uzunluğu yer almaktadır. Sapanca Gölü’nün toplam kıyı uzunluğu ise 39 kilometredir. İle Adapazarı’na 17 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe Karadeniz iklimi ve Akdeniz iklimleri arasında bir geçiş iklimine sahiptir. Bu nedenle ilçede kışlar oldukça yağışlı geçmektedir. İlçede yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlçe yeryüzü şekillerine bakıldığında ise bir kısmın dağlık ve engebeli bir kısmın ise düzlük arazilerden oluştuğu bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede yer alan dağlık arazilerden başlıcaları; Samanlı Dağları ve Köroğlu Dağları’dır. Sapanca satılık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise balıkçılık ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Sapanca Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 41 bin 55’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,07’sini (20 bin 558) erkek, yüzde 49,93’ünü (20 bin 497) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sapanca satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 29 adet mahalle bulunmaktadır. Sakarya Sapanca satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akçay Mahallesi, Balkaya Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Çayiçi Mahallesi, Dibektaş Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Göl Mahallesi, Güldibi Mahallesi, Hacımercan Mahallesi, Hasanpaşa Mahallesi, İkramiye Mahallesi, İlmiye Mahallesi, İstanbuldere Mahallesi, Kurtköy Fatih Mahallesi, Kuruçeşme Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Memnuniye Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Nailiye Mahallesi, Rüstempaşa Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şükriye Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Uzunkum Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yanık Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Sakarya ilinin Sapanca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sakarya Sapanca da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.