/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Serdivancancel

Sakarya Serdivan Satılık Ev

araması için 181 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Serdivan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Serdivan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Serdivan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya iline bağlı Serdivan ilçesi Adapazarı’na 6 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Serdivan satılık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi, ekonomisi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Bölgenin belediye teşkilatlanması 1982 yılında gerçekleşmiş olup 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Doğu Marmara Bölgesi içerisinde yer alan ilçe Sakarya il merkezinin batı kesimlerinde yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçe yapılaşmaya fazla uygun değildir. İlçe nem oranı oldukça düşük olup Karadeniz ve Akdeniz iklimlerinin özellikleri gözlemlenmektedir. İlçede yer alan Sapanca Gölü ilçe iklimini ılımanlaştırmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 11 bin 331 hektardır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede Sapanca Gölü’nün bir kısmının yer alıyor oluşu sebebi ile ilçe özellikler yerli turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Serdivan satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise balıkçılık, küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yer şekillerinden dolayı sanayileşme hareketleri gerçekleşememiştir. Ancak sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler farklı bölgelerdeki fabrikalara kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Serdivan Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 139 bin 595’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,41’ini (68 bin 976) erkek, yüzde 50,59’unu (70 bin 619) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Serdivan satılık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 24 adet mahalle bulunmaktadır. Sakarya Serdivan satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Arabacıalanı Mahallesi, Aralık Mahallesi, Aşağıdereköy Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Beşevler Mahallesi, Beşköprü Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Dağyoncalı Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Hamitabat Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kazımpaşa Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kızılcıklı Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kuruçeşme Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Orta Mahallesi, Otuziki Evler Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Selahiye Mahallesi, Uzunköy Mahallesi, Vatan Mahallesi, Yukarıdereköy Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Sakarya ilinin Serdivan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sakarya Serdivan da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

17 Şubat 2021

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

15 Şubat 2021

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Serdivan Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.