Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Söğütlücancel
Sakaryacancel

Sakarya Söğütlü Satılık Ev

araması için 14 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Söğütlü Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Söğütlü satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Söğütlü Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Söğütlü ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Söğütlü satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğusunda Hendek ilçesi, batısında ve güneyinde Adapazarı, kuzeyinde ise Kaynarca ve Ferizli ilçeleri yer almaktadır. İlçe Adapazarı’na 17 kilometre, Ferizli ilçesine 5 kilometre, Karasu ilçesine ise 35 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 141 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 31 metre olan ilçe ovalık araziler bakımından oldukça zengindir. Su kaynakları bakımından fazla zengin olmayan ilçede yer alan su kaynakları; Akgöl Gölü, İmamlar Göleti ve Sakarya Nehri’dir. İlçe Batı Karadeniz ve Doğu Marmara iklimlerinin etkisi altındadır. Ilıman bir iklime sahip olan ilçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Söğütlü satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan bu faaliyetler son dönemlerde modernleşme eğiliminde olup ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle ilçeden konut arayan kişilerin sayısında da son dönemlerde artış gözlemlenmiştir.

Söğütlü Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 973’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,48’ini (7 bin 54) erkek, yüzde 49,42’sini (6 bin 919) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Söğütlü satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 23 adet mahalle bulunmaktadır. Sakarya Söğütlü satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akarca Mahallesi, Akçakamış Mahallesi, Akgöl Mahallesi, Beşdeğirmen Mahallesi, Cami Cedit Mahallesi, Fındıklı Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Hasanfakı Mahallesi, İmamlar Mahallesi, Kantar Mahallesi, Karateke Mahallesi, Kurudil Mahallesi, Küçük Söğütlü Mahallesi, Levent Mahallesi, Mağara Mahallesi, Maksudiye Mahallesi, Orta Mahallesi, Rüstemler Mahallesi, Sıraköy Mahallesi, Soğucak Mahallesi, Tokmaklıdere Mahallesi, Türkbeylikkışla Mahallesi ve Yeniköy Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Sakarya ilinin Söğütlü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sakarya Söğütlü de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta keyifli, hızlı ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.