Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayvacıkcancel
Samsuncancel

Samsun Ayvacık Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Ayvacık Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ayvacık satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Ayvacık Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ilinin önemli ilçelerinden biri olan Ayvacık ilçesi geçmişte günümüze kadar geçen süreçte oldukça önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Ayvacık satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe merkezi Yeşilırmak üzerinde kuruluşmuş olup, Suat Barajı Gölü ile iki bölüme ayrılmıştır. İlçenin güney kesimlerinde yer alan Hasan Uğurlu Barajı Gölü de ilçeyi iki parçaya ayıran başka bir göldür. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Karadeniz iklim bölgesi içerisinde yer alan ilçede yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede ormanlık arazi sayısı fazladır. İlçede çam ve meşe ağaçları yoğunluktadır. Ayvacık satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede sanayi çok fazla gelişmemiştir. Bu nedenle sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler komşu ilçelerde istihdam sağlamaktadır.

Ayvacık Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 21 bin 847’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,84’ünü (11 bin 326) erkek, yüzde 48,16’sını (10 bin 521) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ayvacık satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 43 adet mahalle bulunmaktadır. Samsun Ayvacık satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ardıç Mahallesi, Başalan Mahallesi, Çamalan Mahallesi, Çamlıkale Mahallesi, Çarşıköy Mahallesi, Çökekli Mahallesi, Döngel Mahallesi, Döngelyatak Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Eynel Mahallesi, Eyüpsultan Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Gülpınar Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gürçam Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Kabaklık Mahallesi, Kapıkaya Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karşıdöngel Mahallesi, Kazancılı Mahallesi, Keskinoğlu Mahallesi, Koçyurdu Mahallesi, Meşelidüz Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Örencik Mahallesi, Sahilköy Mahallesi, Söğütpınar Mahallesi, Şenpınar Mahallesi, Tepealtı Mahallesi, Terice Mahallesi, Tiryakioğlu Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilçam Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşilpınar Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi ve Zafer Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Samsun ilinin Ayvacık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Samsun Ayvacık da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.