/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Canikcancel

Samsun Canik Satılık Ev

araması için 98 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Canik Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Canik satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Canik Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Canik ilçesinin isminin kökeni Osmanlıcadır. Samsun ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Canik satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe merkezi Devregiş Deresi ile Mert Irmağı’nın arasında kurulmuştur. Cumhuriyet döneminde belde statüsüne kavuşan bölge 2009 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin kuzey kesimlerinde Karadeniz, güney kesimlerinde Canik Dağları, doğu kesimlerinde Kutlukent ilçesi, batı kesimlerinde ise Mert Irmağı ile birlikte İlkadım ilçesi yer almaktadır. İlçe Karadeniz iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle yazlar serin kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almakta olup kışın yağışlar kar şeklinde düşmektedir. Canik satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin sanayi ve tarım faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yapılan ekonomi faaliyetleri Samsun ilinin ekonomisi için oldukça önemlidir.

Canik Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 97 bin 564’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,11’ini (48 bin 885) erkek, yüzde 49,89’unu (48 bin 679) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Canik satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 53 adet mahalle bulunmaktadır. Samsun Canik satılık konut arayan kişilerin tercih edebileceği mahalleler: Adatepe Mahallesi, Alibeyli Mahallesi, Ambarpınar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Avluca Mahallesi, Başalan Mahallesi, Başkonak Mahallesi, Belediye Evleri Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çamalan Mahallesi, Demirci Mahallesi, Dereler Mahallesi, Devgeriş Mahallesi, Düvecik Mahallesi, Düzardıç Mahallesi, Düzören Mahallesi, Fındıcak Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Gecehan Mahallesi, Gödekli Mahallesi, Gökçepınar Mahallesi, Gölalan Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gürgenyatak Mahallesi, Hacı İsmail Mahallesi, Hacınaipli Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Hilaltepe Mahallesi, İkiyüz Evler Mahallesi, İmamlar Mahallesi, Kaleboğazı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kaşyayla Mahallesi, Kestanepınar Mahallesi, Kızıloğlak Mahallesi, Kozlu Mahallesi, Kuzey Yıldızı Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Sarıbıyık Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Tekkiraz Mahallesi, Teknepınar Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Toygar Mahallesi, Tuzaklı Mahallesi, Uluçayır Mahallesi, Uludağ Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi ve Yeşilpınar Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Samsun ilinin Canik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Samsun Canik de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

En çok site içinde, sıfır 'satılık ev...

18 Şubat 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

17 Şubat 2021

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

TÜİK 2021 Ocak Konut Satış İstatistik...

15 Şubat 2021

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Canik Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.