/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yakakentcancel

Samsun Yakakent Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Yakakent Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yakakent satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Yakakent Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Yakakent ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Yakakent satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe topraklarının yüzde 90’ı tarım arazilerinden oluşmaktadır. İlçedeki en önemli ova Bafra Delta Ovası’dır. İlçenin toplam yüzölçümü 204 bin hektar olup bu arazilerin 75.500’ü ekilebilmektedir. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Bu sebep ile ilçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçe akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olup ilçede yer alan akarsuların debisi ise oldukça düzenlidir. Yakakent satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, sebze ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede yaşayan halk ilçede sanayi kuruluşlarının yer almadığı bilgisini vermektedir. Bu nedenle sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler komşu ilçelerde istihdam sağlayabilmektedir. İlçe ekonomisi son dönemlerde modern tekniklerin yaşamımıza girmesi ile birlikte gelişme göstermiştir. Bu nedenle ilçede konut arayışında olan kişilerin sayısında da her geçen gün artış yaşanmaktadır.

Yakakent Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 864’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,32’sini (4 bin 372) erkek, yüzde 50,68’ini (4 bin 492) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yakakent satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 17 adet mahalle bulunmaktadır. Samsun Yakakent satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Asmapınar Mahallesi, Büyükkırık Mahallesi, Çamalan Mahallesi, Çepni Mahallesi, Gündüzlü Mahallesi, Karaaba Mahallesi, Kayalı Mahallesi, Kozköy Mahallesi, Kuzören Mahallesi, Küplüağzı Mahallesi, Kürüz Mahallesi, Liman Mahallesi, Merkez Mahallesi, Mutaflı Mahallesi, Sarıgöl Mahallesi, Yassıdağ Mahallesi ve Yeşilköy Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Samsun iline bağlı Yakakent ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Samsun Yakakent de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Yakakent Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.