/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Birecikcancel

Şanlıurfa Birecik Satılık Ev

araması için 16 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Birecik Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Birecik satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Birecik Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa iline bağlı olan Birecik ilçesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Orta Fırat Bölümü içerisinde yer almaktadır. Birecik satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Şanlıurfa ilinin güneybatı kesimlerinde yer alan ilçenin kuzey kesimlerinde Halfeti ilçesi, kuzeydoğu kesimlerinde Bozova ilçesi, doğu kesimlerinde Suruç ilçesi, batı kesimlerinde Karkamış ve Nizip ilçeleri, güney kesimlerinde ise Suriye Devleti sınırlarına dahil olan Aynelarap ilçesi yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 340 metredir. Karasal iklim etkisi altında olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Birecik satılık ev arayan kişiler ilçenin bulunduğu konum ve iklim koşullarının ekonomik faaliyetlerini de etkilediği bilgisine ulaşmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Birecik Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 95 bin 149’dur. İlçe nüfusun yüzde 50,16’sını (47 bin 730) erkek, yüzde 49,84’ünü (47 bin 419) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Birecik satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 81 adet mahalle bulunmaktadır. Şanlıurfa Birecik satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Abdallı Mahallesi, Akarçay Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Almaşar Mahallesi, Altınova Mahallesi, Arslanlı Mahallesi Aşağı Fatmacık Mahallesi Aşağı Habip Mahallesi Aşağı Karkutlu Mahallesi Aşağı Kuyucak Mahallesi Aşağıalmaşar Mahallesi Aşağıeşme Mahallesi Ayran Mahallesi Bağlarbaşı Mahallesi Bahçeönü Mahallesi Bentbahçesi Mahallesi Bozdere Mahallesi Boztepe Mahallesi Böğürtlen Mahallesi Cibinören Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Dışlık Mahallesi Diktepe Mahallesi Divriği Mahallesi Dorucak Mahallesi Duyduk Mahallesi Düzlüce Mahallesi Ekenek Mahallesi Geçittepe Mahallesi Göktepe Mahallesi Günışığı Mahallesi Güvenir Mahallesi Güzelyurt Mahallesi Haydarahmet Mahallesi Hoca Şerif Mahallesi Ilgar Mahallesi İnceler Mahallesi İncirli Mahallesi İncirlidere Mahallesi İnnaplı Mahallesi Karababa Mahallesi Karşıyaka Mahallesi Keskince Mahallesi Kocaali Mahallesi Konak Mahallesi Kömağıl Mahallesi Kural Mahallesi Kurtuluş Mahallesi Kurucahöyük Mahallesi Mengelli Mahallesi Merkez Mahallesi Meteler Mahallesi Meyanca Mahallesi Meydan Mahallesi Mezra Mahallesi Orta Fatmacık Mahallesi Özveren Mahallesi Saha Mahallesi Sancak Mahallesi Sekili Mahallesi Sumaklı Mahallesi Surtepe Mahallesi Şekerköy Mahallesi Tüten Mahallesi Uğurcuk Mahallesi Ünsal Mahallesi Yaylacık Mahallesi Yeniakpınar Mahallesi Yılmaz Mahallesi Yukarı Karabaş Mahallesi Yukarıhabib Mahallesi Yukarıincirli Mahallesi Yukarıyeniçağ Mahallesi Yuvacık Mahallesi Ziyaret Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Birecik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Birecik de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Birecik Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.