Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Şanlıurfa Ceylanpınar Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Ceylanpınarcancel
Şanlıurfacancel

Ceylanpınar Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ceylanpınar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenerek konut tercihinize karar verebilirsiniz.

Ceylanpınar Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa iline bağlı Ceylanpınar ilçesi bulunduğu konum itibari ile yer yer engebeli yer yer ise düzlük arazilere sahiptir. Ceylanpınar satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe 1982 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuş olup geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçede M.Ö. 5000’li yıllara dayanan Mezopotamya uygarlıklarından kalma kalıntılara rastlanmaktadır. İlçede karasal iklim ve Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise serin geçmektedir. Özellikle Kasım aylarında başlayan ve Nisan ayına kadar devam eden yağışlar bölge için oldukça önemlidir. İlçe akarsu kaynakları bakımından zengin olmamakla birlikte kendine yetebilmektedir. Ceylanpınar satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisini edinmektedirler. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Ceylanpınar Satılık Konut Aryanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 87 bin 6y84’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,57’sini (44 bin 346) erkek, yüzde 49,43’ünü (43 bin 338) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ceylanpınar satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 49 adet mahalle bulunmaktadır. Şanlıurfa Ceylanpınar satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Akbulut Mahallesi, Alaca Mahallesi, Altınköy Mahallesi, Aşağıdoruklu Mahallesi, Aşağıdurmuş Mahallesi, Aşağıkarataş Mahallesi, Aşağıtaşyalak Mahallesi, Avcılı Mahallesi, Aydın Mahallesi, Aydınlık Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Barış Mahallesi, Birlik Mahallesi, Boğalı Mahallesi, Büyükyenice Mahallesi, Ceylan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Damlacık Mahallesi, Dikili Mahallesi, Düzova Mahallesi, Evrenpaşa Mahallesi, Gümüş Mahallesi, Han Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İnkılap Mahallesi, Kepez Mahallesi, Maden Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Saraççeşme Mahallesi, Tekinler Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Yalçınkaya Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yoncalı Mahallesi, Yukarıdoruklu Mahallesi, Yukarıdurmuş Mahallesi, Yukarıesence Mahallesi, Yukarıkarataş Mahallesi, Yukarıtaşlıdere Mahallesi, Yukarıtaşyalak Mahallesi ve Yüksektepe Mahallesi’dir. 

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa iline bağlı olan Ceylanpınar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Ceylanpınar uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.