Emlakjet

Şanlıurfa Halfeti Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Halfeticancel
Şanlıurfacancel

Halfeti Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Halfeti satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut sahibi olabilirsiniz.

Halfeti Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ilinin kuzeybatı kesimlerinde yer alan Halfeti ilçesinin toplam yüzölçümü 646 kilometrekaredir. Halfeti satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin batı kesimlerinde Gaziantep iline bağlı olan Yavuzeli ve Nizip ilçeleri, kuzey kesimlerinde Adıyaman iline bağlı Besni ilçesi, doğu kesimlerinde Bozova ilçesi, güney kesimlerinde ise Birecik ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği 525 metre olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe Akdeniz iklim bölgesi içerisinde yer alır bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağışlı geçmektedir. Halfeti satılık ev arayanlar ilçe ekonomisi hakkında araştırmalar yapmaktadır.  İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan faaliyetler modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ilçe ekonomisi de her geçen gün artmaktadır. Ekonomik faaliyetlerin gelişmesi ilçeden konu arayan kişilerin sayısına da yansımaktadır.

Halfeti Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 41 bin 142’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,05’ini (20 bin 180) erkek, yüzde 50,95’ini (20 bin 962) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Halfeti satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 44 adet mahalle bulunmaktadır. Şanlıurfa Halfeti satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Altınova Mahallesi, Argaç Mahallesi, Argıl Mahallesi, Aşağı Göklü Mahallesi, Balaban Mahallesi, Beyburcu Mahallesi, Bozyazı Mahallesi, Bulaklı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakallı Mahallesi, Çebekoğlu Mahalles,i Dergili Mahallesi, Durak Mahallesi, Dutluca Mahallesi, Erikli Mahallesi, Fırat Mahallesi, Fıstıközü Mahallesi, Gözeli Mahallesi, Gülaçan Mahallesi, Günece Mahallesi, Gürkuyu Mahallesi, Gürlüce Mahallesi, Hilalli Mahallesi, Kalkan Mahallesi, Karaotlak Mahallesi, Kavaklıca Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kurugöl Mahallesi, Macunlu Mahallesi, Ortayol Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Özmüş Mahallesi, Rüştiye Mahallesi, Salmanlı Mahallesi, Savaşan Mahallesi, Saylakkaya Mahallesi, Seldek Mahallesi, Sırataşlar Mahallesi, Siyahgül Mahallesi, Sütveren Mahallesi, Şimaliye Mahallesi, Tavşanören Mahallesi, Yeşilözen Mahallesi ve Yukarıgöklü Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Halfeti ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Halfeti de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.