/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Harrancancel

Şanlıurfa Harran Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Harran Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com  olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Harran satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercih etme sürecinize hız kazandırabilirsiniz.

Harran Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa iline bağlı olan Harran ilçesi il merkezine 44 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Harran satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli yapısının yanı sıra önemli düzlükleri de içerisinde bulundurmaktadır. İlçede yer alan Harran Ovası ilçe için oldukça önemlidir. İlçede yer alan Harran Ovası denizden 500 metre yükseklikte yer almakta olup tarihin eski çağlarından bu yana birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Harran satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine de ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Harran Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 87 bin 843’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,01’ini (43 bin 933) erkek, yüzde 49,99’unu (43 bin 910) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Harran satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 107 adet mahalle bulunmaktadır. Şanlıurfa Harran satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağcıl Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Aydüştü Mahallesi, Balkat Mahallesi, Balkır Mahallesi, Başkaragöz Mahallesi, Bellitaş Mahallesi, Bilgili Mahallesi, Binekli Mahallesi, Bozceylan Mahallesi, Bozyazı Mahallesi, Buğdaytepe Mahallesi, Buldum Mahallesi, Bulgurlu Mahallesi, Bükdere Mahallesi, Büyüktaşlıca Mahallesi, Büyüktürbe Mahallesi, Büyükyıldız Mahallesi, Ceylangözü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağbaşı Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çatalhurma Mahallesi, Çepkenli Mahallesi, Çiçek Mahallesi, Çolpan Mahallesi, Damlasu Mahallesi, Dayanıklı Mahallesi, Demirli Mahallesi, Doğukesmekaya Mahallesi, Doruç Mahallesi, Duran Mahallesi, Emekli Mahallesi, Eskiharran Mahallesi, Giyimli Mahallesi, Gögeç Mahallesi, Göktaş Mahallesi, Gözcü Mahallesi, Gürgelen Mahallesi, Huzurlu Mahallesi, Hz. Yakup Mahallesi, İbni Kılıçlı Mahallesi, Kırmıtlı Mahallesi, Koyunluca Mahallesi, Kökenli Mahallesi, Kuruyer Mahallesi, Küçükyıldız Mahallesi, Küplüce Mahallesi, Meydankapı Mahallesi,  Minare Mahallesi Oğulcuk Mahallesi Öncüler Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Öztaş Mahallesi, Parapara Mahallesi, Saide Mahallesi, Savacık Mahallesi, Seferköy Mahallesi, Sehrince Mahallesi, Selalmaz Mahallesi, Soylu Mahallesi, Sugeldi Mahallesi, Süleyman Demirel Mahallesi, Sütlüce Mahallesi, Şeyh Hayati Harrani Mahallesi, Şuayipşehri Mahallesi, Şükürali Mahallesi, Tahılalan Mahallesi, Tanınmış Mahallesi, Tantana Mahallesi, Taylıca Mahallesi, Tekneli Mahallesi, Toytepe Mahallesi, Tozluca Mahallesi, Türkoğlu Mahallesi, Uluağaç Mahallesi ve Uzunyol Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Harran ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Harran da satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Harran Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.