Emlakjet

Şanlıurfa Hilvan Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Hilvancancel
Şanlıurfacancel

Hilvan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hilvan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hilvan Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan ilçe geçmişten günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hilvan satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Şanlıurfa il merkezinin 54 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. İlçe Karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe Şanlıurfa ili içerisinde en fazla yağış alan ilçelerdendir. İlçenin kuzey kesimlerinde Şanlıurfa, güneybatı kesimlerinde Bozova ilçesi, doğu ve kuzey kesimlerinde Siverek ilçesi, batı kesimlerinde ise Fırat Göl Havza’sı yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup yükseltisi güneydoğudan batı kesimlere doğru azalmaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 600 metredir. Toplam yüzölçümü 1278 kilometrekaredir. Hilvan satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe ekonomisinin temelinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır.

Hilvan Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 42 bin 829’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,79’unu (21 bin 751) erkek, yüzde 49,21’ini (21 bin 78) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hilvan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 69 adet mahalle bulunmaktadır. Şanlıurfa Hilvan satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağılmus Mahallesi, Ağveren Mahallesi, Akçakebir Mahallesi, Akçaören Mahallesi, Alpı Mahallesi, Angaç Mahallesi, Arıca Mahallesi, Arınık Mahallesi, Arpalı Mahallesi, Aslanlı Mahallesi, Aşağıçatak Mahallesi, Aşağıekece Mahallesi, Aşağıkamış Mahallesi, Aşağıkucak Mahallesi, Aşağıkülünçe Mahallesi, Atamer Mahallesi, Aydınlı Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Balkı Mahallesi, Barğaç Mahallesi, Bölükbaşı Mahallesi, Buğur Mahallesi, Çağıllı Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çat Mahallesi, Çimdeli Mahallesi, Doğrular Mahallesi, Faik Mahallesi, Gelenek Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gölebakan Mahallesi, Gülaldı Mahallesi, Gürgür Mahallesi, Hanmağara Mahallesi, Hayrat Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kadıkent Mahallesi, Karaburç Mahallesi, Karacurun Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kavalık Mahallesi, Kepirhisar Mahallesi, Kepirkucak Mahallesi, Kırbaşı Mahallesi, Korgun Mahallesi, Kovancı Mahallesi, Kuskunlu Mahallesi, Küçükgölcük Mahallesi, Malören Mahallesi, Mantarlı Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Oymaağaç Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Özbaş Mahallesi, Özveren Mahallesi, Saluca Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Sucuhan Mahallesi, Uluyazı Mahallesi, Ustahasan Mahallesi, Uzuncuk Mahallesi, Üçüzler Mahallesi, Yakınyurt Mahallesi, Yeni Mahallesi Yeşerdi Mahallesi ve Yuvacalı Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Hilvan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Hilvan da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.