/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Siverekcancel

Şanlıurfa Siverek Satılık Ev

araması için 17 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Siverek Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Siverek satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Siverek Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ilinin kuzey kesimlerinde yer alan Siverek ilçesinin toplam yüzölçümü 4 bin 314 kilometrekaredir. Siverek satılık konut arayan kişilerin ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Denizden yüksekliği ortalama olarak 840 metre olan ilçenin batı kesimlerinde Adıyaman iline bağlı Kahta ilçesi, kuzey kesimlerinde Atatürk Baraj Gölü, kuzey kesimlerinde ise Adıyaman iline bağlı Gerger ilçesi ve Diyarbakır iline bağlı Çermik ve Çüngüş ilçeleri yer almaktadır. Karasal iklim etkisi altında olan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe Şanlıurfa il merkezine 96 kilometre, Hilvan ilçesine 34 kilometre, Çermik ilçesine 60 kilometre ve Diyarbakır iline ise 84 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Siverek satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et besiciliği şeklindedir.

Siverek Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 258 bin 265’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,70’ini (130 bin 946) erkek, yüzde 49,30’unu (127 bin 319) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Siverek satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 174 adet mahalle bulunmaktadır. Şanlıurfa Siverek satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları; Abdalağa Mahallesi, Alagün Mahallesi, Alanyurt Mahallesi, Altaylı Mahallesi, Altınahır Mahallesi, Altınlı Mahallesi, Altınpınar Mahallesi, Anacak Mahallesi, Armağanlı Mahallesi, Aşağıalınca Mahallesi, Aşağıkarabahçe Mahallesi, Başdeğirmen Mahallesi, Batı Mahallesi, Bayırözü Mahallesi, Benek Mahallesi, Beybaba Mahallesi, Beyçeri Mahallesi, Beydeş Mahallesi, Bozkuyu Mahallesi, Bozlak Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Bürüncek Mahallesi, Büyükgöl Mahallesi, Büyükkazanlı Mahallesi, Büyükoba Mahallesi, Büyüktepe Mahallesi, Büyükyakıtlı Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Canpolat Mahallesi, Cinhisar Mahallesi, Çağa Mahallesi, Çağdaş Mahallesi, Doğukent Mahallesi, Dönemeç Mahallesi, Düğerin Mahallesi, Ediz Mahallesi, Eğriçay Mahallesi, Endarlı Mahallesi, Erbey Mahallesi, Ergen Mahallesi, Erkonağı Mahallesi, Ertem Mahallesi, Eskihan Mahallesi, Hasırlı Mahallesi, Hayriye Mahallesi, İleri Mahallesi, İnanlı Mahallesi, Kale Mahallesi, Kalemli Mahallesi, Kalınağaç Mahallesi, Kamışlı Mahallesi, Küptepe Mahallesi, Mezra Mahallesi, Narlıkaya Mahallesi, Nohut Mahallesi, Ofis Mahallesi, Oluklu Mahallesi, Onar Mahallesi, Ortanca Mahallesi, Oyman Mahallesi, Oyuktaş Mahallesi, Önder Mahallesi, Örgülü Mahallesi, Peynirci Mahallesi, Sabancı Mahallesi, Salor Mahallesi, Sarıdam Mahallesi, Sarıkaya Mahallesi, Sarıören Mahallesi, Savucak Mahallesi, Selim Pınar Mahallesi, Sislice Mahallesi, Soydan Mahallesi, Söylemez Mahallesi, Sumaklı Mahallesi, Şair İbrahim Rafet Mahallesi, Şekerli Mahallesi ve Şirinkuyu Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Siverek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Siverek uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Siverek Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.