/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Viranşehircancel

Şanlıurfa Viranşehir Satılık Ev

araması için 194 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Viranşehir Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Viranşehir satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Viranşehir Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa iline bağlı Viranşehir ilçesi dağlık ve engebeli arazi üzerinde yer almaktadır. Viranşehir satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe dağlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan dağlardan başlıcaları; Tek Tek Dağları ve Karacadağ’dır. İlçe Şanlıurfa ilinin Suriye sınırı üzerinde yer almaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. İlçe en fazla yağışı kış aylarında almaktadır. Viranşehir satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede önemli su kaynaklarının olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan Yayık, Toprak ve Atatürk Barajı ilçe için oldukça önemlidir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır.

Viranşehir Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 195 bin 910’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,58’ini (97 bin 140) erkek, yüzde 50,42’sini (98 bin 770) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Viranşehir satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 133 adet mahalle bulunmaktadır. Şanlıurfa Viranşehir satılık konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Arısu Mahallesi, Arıtır Mahallesi, Aslanbaba Mahallesi, Aşağıtınaz Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Ayaklı Mahallesi, Azadi Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Başaran Mahallesi, Beğrük Mahallesi, Binekli Mahallesi, Bozca Mahallesi, Burç Mahallesi, Büyükbardacık Mahallesi, Büyükçavuş Mahallesi, Büyükgörümlü Mahallesi, Büyükmutlu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gömülü Mahallesi, Gönüllü Mahallesi, Gözeli Mahallesi, Gözler Mahallesi, Güleryüz Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Güzlek Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Işıldar Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kale Mahallesi, Karakuzu Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kargalı Mahallesi, Karınca Mahallesi, Kavurga Mahallesi, Keçeli Mahallesi, Kemerli Mahallesi, Kervansarayı Mahallesi, Kınalıtepe Mahallesi, Kırbalı Mahallesi, Kırkgöz Mahallesi, Kırlık Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kolağası Mahallesi, Konakyeri Mahallesi, Koşulu Mahallesi, Kucak Mahallesi, Kumçeşme Mahallesi, Kurtulmuş Mahallesi, Küçükdikme Mahallesi, Küçükmutlu Mahallesi, Küçüktopça Mahallesi, Malta Mahallesi, Mehmetçik Mahallesi, Nergizli Mahallesi, Oğlakçı Mahallesi, Övüncük Mahallesi, Özal Mahallesi, Pınarlar Mahallesi, Sağırtaş Mahallesi, Samanlı Mahallesi, Sarıbal Mahallesi, Satıcık Mahallesi, Sayoba Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, Sepetli Mahallesi, Sözeri Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Şahinli Mahallesi, Şarkpınar Mahallesi, Şırnak Mahallesi ve Tanyeli Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa Viranşehir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Viranşehir de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Viranşehir Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.