Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Siirt Pervari Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Pervaricancel
Siirtcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pervari Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pervari satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Pervari Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Siirt ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Pervari geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Pervari satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Siirt il merkezinin kuzey doğu kesimlerinde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Çatak ve Beytüşşebap ilçeleri, batısında Aydınlar ve Şirvan ilçeleri, kuzeyinde Hizan ve Bahçesaray ilçeleri, güneyinde ise Şırnak ili ve Eruh ilçeleri yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan en önemli dağ Herekol Dağı’dır. İlçe belediye teşkilatlanması 1927 yılında kurulmuştur. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli az miktarda tarım ve yoğun olarak hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Pervari satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Pervari Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre 32 bin 128’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,69’unu (16 bin 608) erkek, yüzde 48,31’ini (15 bin 520) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pervari satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 38 adet köy bulunmaktadır. Siirt Pervari satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aydın Mahallesi, Gazi Mahallesi, Kale Mahallesi, Şakiran Mahallesi, Aşağıbalcılar Köyü, Ayvalıbağ Köyü, Belenoluk Köyü, Bentköy Köyü, Çatköy Köyü, Çavuşlu Köyü, Çobanören Köyü, Çukurköy Köyü, Doğanca Köyü, Doğanköy Köyü, Dolusalkım, Düğüncüler Köyü, Ekindüzü Köyü, Erkent Köyü, Gökbudak Köyü, Gökçekoru Köyü, Gölgeli Köyü, Güleçler Köyü, Gümüşören Köyü, Karasungur Köyü, Karşıkaya Köyü, Keskin Köyü, Kışlacık Köyü, Kocaçavuş Köyü, Köprüçay Köyü, Narsuyu Köyü, Ormandalı Köyü, Palamutlu Köyü, Sarıdam Köyü, Sarıyaprak Köyü, Söğütönü Köyü, Taşdibek Köyü, Tosuntarla Köyü, Tuzcular Köyü, Üçoyuk Köyü, Yapraktepe Köyü, Yeniaydın Köyü ve Yukarıbalcılar Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Siirt ilinin Pervari ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Pervari de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğini konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.