/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şirvancancel

Siirt Şirvan Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Şirvan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şirvan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Şirvan Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şirvan ilçesi Siirt il merkezine 26 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Şirvan satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 1.34 kilometrekare olup dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Pervari ilçesi, kuzeyinde Bitlis ili, batısında Baykan ilçesi, güneyinde ise Siirt il merkezi yer almaktadır. İlçe dağlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan önemli dağlardan başlıcaları;

  • Hasteri Dağı, 
  • Bardak Dağı, 
  • Siser Tepesi,
  • Bacavan Dağı ve
  • Kaş Dağı yer almaktadır.

İlçe karasal iklim etkisi altındadır bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Şirvan satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır.

Şirvan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 580’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,20’sini (11 bin 561) erkek, yüzde 48,80’ini (11 bin 19) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şirvan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 57 adet köy bulunmaktadır. Siirt Şirvan satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bağcılar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kırtepe Mahallesi, Küfre Mahallesi, Sit Mahallesi, Adıgüzel Köyü, Akçayar Köyü, Akgeçit Köyü, Akyokuş Köyü, Bayındır Köyü, Belençay Köyü, Boylu Köyü, Cevizlik Köyü, Çeltikyolu Köyü, Çınarlı Köyü, Daltepe Köyü, Damlı Köyü, Demirkapı Köyü, Derinçay Köyü, Dişlinar Köyü, Doğruca Köyü, Durankaya Köyü, Elmadalı Köyü, Gözlüce Köyü, Gümüş Köyü, Hürmüz Köyü, İkizler Köyü, İnceyaka Köyü, Kalkancık Köyü, Kapılı Köyü, Karaca Köyü, Kasımlı Köyü, Kayahisar Köyü, Kesmetaş Köyü, Kirazlı Köyü, Kömürlü Köyü, Madenköy Köyü, Meşecik Köyü, Nallıkaya Köyü, Ormanbağı Köyü, Ormanlı Köyü, Otluk Köyü, Oya Köyü, Özpınar Köyü, Pirinçli Köyü, Sarıdana Köyü, Sırçalı Köyü, Soğanlı Köyü, Soğuksu Köyü, Suludere Köyü, Suluyazı Köyü, Taşlı Köyü, Taşyaka Köyü, Tatlıpayam Köyü, Yağcılar Köyü, Yalkaya Köyü, Yamaçlı Köyü, Yarımtepe Köyü, Yaylacı Köyü, Yayladağ Köyü, Yedikapı Köyü ve Yolbaşı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Siirt iline bağlı Şirvan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Şirvan uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şirvan Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.