/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayancıkcancel

Sinop Ayancık Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ayancık Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ayancık satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Ayancık Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sinop iline bağlı Ayancık ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olup Sinop ilinin en büyük ikinci ilçesidir. Ayancık satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe tarih bakımından incelendiğinde oldukça önemli olaylara ev sahipliği yapmıştır. İlçede yer alan Ayancık Kilisesi ilçe için oldukça önemlidir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar serin, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Ayancık satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşmaktadır.

Ayancık Satılık Konut Araya Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 720’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,68’ini (11 bin 784) erkek, yüzde 50,32’sini (11 bin 936) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ayancık satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 71 adet köy bulunmaktadır. Sinop Ayancık satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Cevizli Mahallesi, Çayiçi Mahallesi, Denizciler Mahallesi, Yalı Mahallesi, Abdülkadirköy Köyü, Ağaçlı Köyü, Akçakese Köyü, Akören Köyü, Aliköy Köyü, Armutluyazı Köyü, Aşağıköy Köyü, Avdullu Köyü, Aygördü Köyü, Babaçay Köyü, Bahçeli Köyü, Bakırlı Köyü, Bakırlızaviye Köyü, Belpınar Köyü, Büyükdüz Köyü, Büyükpınar Köyü, Çamyayla Köyü, Çaybaşı Köyü, Çaylıoğlu Köyü, Davutlu Köyü, Dedeağaç Köyü, Dereköy Köyü, Dibekli Köyü, Doğanlı Köyü, Dolay Köyü, Erdemli Köyü, Erikli Köyü, Fındıklı Köyü, Göldağı Köyü, Gölköy Köyü, Gürpınar Köyü, Gürsökü Köyü, Hacılı Köyü, Hacıoğlu Köyü, Hatip Köyü, Hüseyinbey Köyü, İnaltı Köyü, Kaldırayak Köyü, Karakestane Köyü, Karapınar Köyü, Kestanelik Köyü, Kızılcayaka Köyü, Kozsökü Köyü, Köseyakası Köyü, Kurtköy Köyü, Kütükköy Köyü, Maden Köyü, Mustafakemalpaşa Köyü, Ortalık Köyü, Otmanlı Köyü, Ömerdüz Köyü, Pazarcık Köyü, Sofu Köyü, Söküçayırı Köyü, Sulusökü Köyü, Tarakçı Köyü, Tepecik Köyü, Tevfikiye Köyü, Topağaç Köyü, Türkmen Köyü, Uzunçam Köyü, Ünlüce Köyü, Yarenler Köyü, Yemişen Köyü, Yenice Köyü, Yenihüller Köyü, Yeşilyurt Köyü ve Zaviye Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Sinop ilinin Ayancık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Ayancık da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.