/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Durağancancel

Sinop Durağan Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Durağan Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Durağan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Durağan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sinop ilinin güneydoğusunda yer alan Durağan ilçesi Osmanlı döneminde Türkler için oldukça önemli olan merkezlerden biridir. Durağan satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe, Boyabat, Dikmen ve Saraydüzü ilçelerine komşu bir konumda yer almaktadır. Kızılırmak havzası içerisinde yer alan ilçe Gökırmak Vadisi üzerinde kurulmuştur. Durağan satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin üretimi yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faalyetleri yürütülmektedir.

Durağan Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 19 bin 650’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,69’unu (9 bin 960) erkek, yüzde 49,31’ini (9 bin 690) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Durağan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 70 adet köy bulunmaktadır. Sinop Durağan satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Altınkaya Mahallesi, Buzluk Mahallesi, Gökırmak Mahallesi, Merkez Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Akbel Köyü, Akçaalan Köyü, Akçabük Köyü, Alpaşalı Köyü, Akpınar Köyü, Alpuğan Köyü, Aşağıaınca Köyü, Aşağıkaracaören Köyü, Ayvacık Köyü, Başağaç Köyü, Bayat Köyü, Beyardıç Köyü, Beybükü Köyü, Boyabükü Köyü, Boyalıca Köyü, Cevizlibağ Köyü, Çaltucak Köyü, Çamlıca Köyü, Çampaşasakızı Köyü, Çandağı Köyü, Çayağzı Köyü, Çerçiler Köyü, Çorakyüzü Köyü, Çöve Köyü, Dereli Köyü, Dağdelen Köyü, Dereli Köyü, Emirtolu Köyü, Erduası Köyü, Erenköy Köyü, Gökçebelen Köyü, Gökdoğan Köyü, Gölalan Köyü, Gölgerişi Köyü, Güngören Köyü, Gürpınar Köyü, Hacımahmutlu Köyü, Hacıoğlan Köyü, İncir Köyü, Kaplangı Köyü, Karagüney Köyü, Karataş Köyü, Kavaklı Köyü, Kemerbahçe Köyü, Kılıçaslan Köyü, Kızılcapelit Köyü, Kirencik Köyü, Köklen Köyü, Köseli Köyü, Kuz Köyü, Kuzuluk Köyü, Olucak Köyü, Olukbaşı Köyü, Ortaköy Köyü, Ortaköy Köyü, Salarkolu Köyü, Sarıkadı Köyü, Sarıyar Köyü, Sarpın Köyü, Sofular Köyü, Ulupınar Köyü, Uzungöz Köyü, Yağbasan Köyü, Yalnızkavak Köyü, Yanalak Köyü, Yassıalan Köyü, Yemişen Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilkent Köyü ve Yeşilyurt Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Sinop ilinin Durağan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Durağan uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.