Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gerzecancel
Sinopcancel

Sinop Gerze Satılık Ev

araması için 9 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Gerze Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gerze satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Gerze Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Gerze ilçesi geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Gerze satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzey kesimlerinde Karadeniz, güney kesimlerimde Boyabat ilçesi ve Durağan ilçesi, doğu kesimlerinde Dikmen ilçesi, batı kesimlerinde ise Sinop ili yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 594 kilometrekare olup il merkezine uzaklığı 39 kilometredir. Samsun iline ise 132 kilometre uzaklıkta yer alan ilçenin denizden yüksekliği 900 metredir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan önemli dağlardan başlıcaları; 

 • Elma Dağı
 • Köse Dağı
 • Dede Dağı ve
 • Hasan Dağı’dır.

Gerze satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptığı araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin hayvancılık ve tarım faaliyetlerine dayandığı bilgisini edinmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında ise sanayi alanında kullanılan şeker pancarı gibi ürünlerin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Gerze Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi 

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 24 bin 946’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,29’unu (12 bin 295) erkek, yüzde 50,71’ini (12 bin 651) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gerze satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 42 adet köy bulunmaktadır. Sinop Gerze satılı konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 19 Mayıs Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Köşk Mahallesi, Yeni Mahallesi, Abdaloğlu Köyü, Acısu Köyü, Akgüney Köyü, Akkıraç Köyü, Altınyayla Köyü, Başsökü Köyü, Belören Köyü, Boyalı Köyü, Boyalıca Köyü, Çağlayan Köyü, Çakallı Köyü, Çırnık Köyü, Gürsökü Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıselli Köyü, Hıdırlı Köyü, Hizarçayı Köyü, Kabanlar Köyü, Kahramaneli Köyü, Karlı Köyü, Kızılcalı Köyü, Kirençukuru Köyü, Kuzsökü Köyü, Mahmuttırı Köyü, Pirahmet Köyü, Sarımsak Köyü, Sarıyer Köyü, Sarnıç Köyü, Sazak Köyü, Sorkun Köyü, Şeyhli Köyü, Tatlıcak Köyü, Tepealtı Köyü, Tokuşlar Köyü, Türkmen Köyü, Türkmenlioğlu Köyü, Yakadibi Köyü, Yamacık Köyü, Yaykıl Köyü, Yenikent Köyü ve Yuvalı Köyü’dür. 

Sizler de satılık daire tercihini Sinop ilinin Gerze ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Gerze de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Sinop Gerze Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Sinop Gerze Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Sinop Gerze Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Şırnak Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Sivas Gürün Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sivas Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çerkezköy Cumhuriyet Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çorlu Hürriyet Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.