/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beytüşşebapcancel

Şırnak Beytüşşebap Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beytüşşebap Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Beytüşşebap satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Beytüşşebap Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak iline bağlı Beytüşşebap ilçesi Şırnak ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Irak ve Suriye sınırına 20 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Beytüşşebap satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe en fazla yağışı kış aylarında almaktadır. İlçenin bitki örtüsü step bitki örtüsü şeklindedir. İlçe yer yer dağlık yer yer düzlük arazilerden oluşmaktadır. İlçenin konumu Türkiye için oldukça önemlidir. İlçenin kuzey kesimlerinde Van ili, doğu kesimlerinde Hakkari, kuzey kesimlerinde Siirt, güney kesimlerinde Uludere, batı kesimlerinde ise Şırnak yer almaktadır. Beytüşşebap satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede sanayi faaliyetleri gelişmemiştir. Yerel halk yoğun olarak hayvancılık ve tarımsal faaliyetler ile geçimini sağlamaktadır.

Beytüşşebap Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 227’dir. İlçe nüfusunun yüzde 56,75’ini (9 bin 776) erkek, yüzde 43,25’ini (7 bin 451) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Beytüşşebap satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Şırnak Beytüşşebap satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Elki Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Akarsu Köyü, Akçayol Köyü, Aşağıdere Köyü, Ayvalık Köyü, Başaran Köyü, Beşağaç Köyü, Boğazören Köyü, Bolağaç Köyü, Bölücek Köyü, Cevizağacı Köyü, Çığlıca Köyü, Dağaltı Köyü, Doğanyol Köyü, Gökçe Köyü, Güneyyaka Köyü, Günyüzü Köyü, Ilıcak Köyü, Koyunoba Köyü, Mezra Köyü, Mutluca Köyü, Ortalı Köyü, Oymakaya Köyü, Pirinçli Köyü, Söğütce Köyü, Toptepe Köyü ve Yeşilöz Köyü’dür. 

Sizler de satılık daire tercihini Şırnak ilinin Beytüşşebap ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Beytüşşebap uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.