Emlakjet

Şırnak Beytüşşebap Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Beytüşşebapcancel
Şırnakcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Beytüşşebap Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Beytüşşebap satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Beytüşşebap Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak iline bağlı Beytüşşebap ilçesi Şırnak ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Irak ve Suriye sınırına 20 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Beytüşşebap satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe en fazla yağışı kış aylarında almaktadır. İlçenin bitki örtüsü step bitki örtüsü şeklindedir. İlçe yer yer dağlık yer yer düzlük arazilerden oluşmaktadır. İlçenin konumu Türkiye için oldukça önemlidir. İlçenin kuzey kesimlerinde Van ili, doğu kesimlerinde Hakkari, kuzey kesimlerinde Siirt, güney kesimlerinde Uludere, batı kesimlerinde ise Şırnak yer almaktadır. Beytüşşebap satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede sanayi faaliyetleri gelişmemiştir. Yerel halk yoğun olarak hayvancılık ve tarımsal faaliyetler ile geçimini sağlamaktadır.

Beytüşşebap Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 227’dir. İlçe nüfusunun yüzde 56,75’ini (9 bin 776) erkek, yüzde 43,25’ini (7 bin 451) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Beytüşşebap satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Şırnak Beytüşşebap satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Elki Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Akarsu Köyü, Akçayol Köyü, Aşağıdere Köyü, Ayvalık Köyü, Başaran Köyü, Beşağaç Köyü, Boğazören Köyü, Bolağaç Köyü, Bölücek Köyü, Cevizağacı Köyü, Çığlıca Köyü, Dağaltı Köyü, Doğanyol Köyü, Gökçe Köyü, Güneyyaka Köyü, Günyüzü Köyü, Ilıcak Köyü, Koyunoba Köyü, Mezra Köyü, Mutluca Köyü, Ortalı Köyü, Oymakaya Köyü, Pirinçli Köyü, Söğütce Köyü, Toptepe Köyü ve Yeşilöz Köyü’dür. 

Sizler de satılık daire tercihini Şırnak ilinin Beytüşşebap ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Beytüşşebap uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.