Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güçlükonakcancel
Şırnakcancel

Şırnak Güçlükonak Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Güçlükonak Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Güçlükonak satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Güçlükonak Satılık Konut Arayan Kişiler İçin ilçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak ilinin ilçeleri arasında yer alan Güçlükonak ilçesi dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Güçlükonak satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır.  Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan ilçenin doğu kesimlerinde Şırnak Merkez ilçesi, batı kesimlerinde Mardin iline bağlı Dargeçit ilçesi, güney kesimlerinde İdil ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Eruh ilçesi yer almaktadır. Karasal iklim etkisi altında olan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe önemli akarsuları içerisinde barındırmaktadır. Bu akarsulardan başlıcaları; Dicle Nehri ve Ruyısur Çayı yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 550 kilometrekare olup denizden 950 metre yükseklikte yer almaktadır. İlçe bitki örtüsü bakımından zengin değildir ancak yer yer ormanlık araziler yer almaktadır. Güçlükonak satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünleri öne çıkmaktadır. Bu ürünlerden başlıcaları; buğday, arpa, kırmızı mercimek ve pamuktur. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede özellikle kıl keçisi yetiştiriciliği oldukça öne çıkmaktadır. İlçe sanayisi fazla gelişmemiştir. Sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler komşu ilçelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilmektedirler.

Güçlükonak Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 91’dir. İlçe nüfusunun yüzde 55,91’ini (7 bin 319) erkek, yüzde 44,9’unu (5 bin 772) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Güçlükonak satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 19 adet köy bulunmaktadır. Şırnak Güçlükonak satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gümüşyazı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ağaçyurdu Köyü, Akçakuşak Köyü, Akdizgin Köyü, Boyuncuk Köyü, Çetinkaya Köyü, Çevrimli Köyü, Çobankazanı Köyü, Dağyeli Köyü, Damlabaşı Köyü, Damlarca Köyü, Demirboğaz Köyü, Düğünyurdu Köyü, Koçtepe Köyü, Ormaniçi Köyü, Sağkol Köyü, Taşkonak Köyü, Yağızoymak Köyü, Yağmurkuyusu Köyü ve Yatağankaya Köyü’dür. 

Sizler de satılık daire tercihini Şırnak ilinin Güçlükonak ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Güçlükonak da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut satın alabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.