/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İdilcancel

Şırnak İdil Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İdil Satılık Konut Arayan Kişiler İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İdil satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İdil Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak iline bağlı İdil ilçesi geçmiş dönemlerde oldukça önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmaktadır. İdil satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe bulunduğu konum itibariyle Cizre, Midyat, Nusaybin ve Suriye’ye komşudur. İlçenin toplam yüzölçümü 1224 kilometrekaredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İdil satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen ürünlerden başlıcaları; kavun, karpuz, mercimek, nohut ve üzümdür. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

İdil Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 76 bin 523’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,10’unu (38 bin 335) erkek, yüzde 49,90’ını (38 bin 188) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İdil satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 63 adet köy bulunmaktadır. Şırnak İdil satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aşağı Mahallesi, Atakent Mahallesi, Dicle Mahallesi, Fırat Mahallesi, Şamil Mahallesi, Temel Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Açma Köyü, Akdağ Köyü, Akkoyunlu Köyü, Aksoy Köyü, Alakamış Köyü, Başakköy Köyü, Bereketli Köyü, Bozburun Köyü, Bozkır Köyü, Çığır Köyü, Çınarlı Köyü, Çukurlu Köyü, Dirsekli Köyü, Dumanlı Köyü, Duruköy Köyü, Gedik Köyü, Güzelova Köyü, Haberli Köyü, Hendekköy Köyü, Işık Köyü, Kaşıkçı Köyü, Kayalı Köyü, Kayı Köyü, Kentli Köyü, Kırca Köyü, Kozluca Köyü, Köyceğiz Köyü, Kurtuluş Köyü, Kuyulu Köyü, Mağaraköy Köyü, Ocaklı Köyü, Okçu Köyü, Ortaca Köyü, Ortaköy Köyü, Oyalı Köyü, Oymak Köyü, Öğündük Köyü, Özbek Köyü, Özen Köyü, Peçenek Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sarıköy Köyü, Sulak Köyü, Tekeköy Köyü, Tepecik Köyü, Tepeköy Köyü, Toklu Köyü, Topraklı Köyü, Uçarlı Köyü, Uğrak Köyü, Ulak Köyü, Üçok Köyü, Varımlı Köyü, Yağmurca Köyü, Yağmurca Köyü, Yalaz Köyü, Yarbaşı Köyü, Yavşan Köyü, Yayalar Köyü, Yazman Köyü, Yolaçan Köyü, Yörük Köyü, Yuvalı Köyü ve Yüksekköy Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Şırnak ilinin İdil ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak İdil de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

İdil Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.