Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Silopicancel
Şırnakcancel

Şırnak Silopi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Silopi Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Silopi satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Silopi Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Şırnak iline bağlı Silopi ilçesi iki değişik yeryüzü şeklinden oluşmaktadır. İlçenin bir kısmı ovalık, bir kısmı ise dağlık arazilerden meydana gelmektedir. Silopi satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe oldukça önemli dağlık ve ovalık arazileri bünyesinde barındırmaktadır. Bunlardan başlıcaları; Silopi Ovası ve Cudi Dağı’dır. İlçe sert karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ormanlık araziler bakımından zayıftır. Akarsu kaynakları bakımından zengin olmayan ilçede yer alan akarsuların rejimi oldukça düzensizdir. İlçenin toplam yüzölçümü 790 kilometrekaredir. İlçenin güneybatı kesimlerinde Suriye, güneydoğu kesimlerinde Irak, batı kesimlerinde Cizre, kuzey kesimlerinde Şırnak il merkezi, kuzeydoğu kesimlerinde ise Uludere ilçesi yer almaktadır. Silopi satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile uğraşıldığı bilgisi edinilmektedir.

Silopi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 134 bin 754’tür. İlçe nüfusunun yüzde 52,47’sini (70 bin 699) erkek, yüzde 47,53’ünü (64 bin 55) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Silopi satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 18 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Şırnak Silopi satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Başak Mahallesi, Boğaz Mahallesi, Cudi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dicle Mahallesi Fatih Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Nuh Mahallesi, Ofis Mahallesi, Şehit Harun Boy Mahallesi, Vatan Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Yolağzı Mahallesi, Aktepe Köyü, Başak Köyü, Birlikköy Köyü, Bostancı Köyü, Buğdaylı Köyü, Çardaklı Köyü, Çiftlikköy Köyü, Damlaca Köyü, Dedeler Köyü, Doruklu Köyü, Esenli Köyü, Kapılı Köyü, Kavaközü Köyü, Kavallı Köyü, Kösreli Köyü, Mahmutlu Köyü, Ortaköy Köyü, Ovaköy Köyü, Özgen Köyü, Pınarönü Köyü, Selçik Köyü, Üçağaç Köyü, ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Şırnak ilinin Silopi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Silopi uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.