/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluderecancel

Şırnak Uludere Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Uludere Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Uludere satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Uludere Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Şırnak iline bağlı Silopi ilçesinin toplam yüzölçümü 825 kilometrekaredir. Uludere satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Hakkari iline bağlı Çukurca ilçesi, batı kesimlerinde Şırnak iline bağlı Silopi ilçesi, kuzey kesimlerinde Beytüşşebap ilçesi, güney kesimlerinde ise Irak yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Bu nedenle ilçede tarım faaliyeti yapılabilen arazi sayısı oldukça azdır. İlçe önemli dağları içerisinde barındırmaktadır. İlçede bulunan dağlardan en önemlileri Kel Mehmet Dağı ve Haftanin Dağı’dır. İlçe genelinde karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin bitki örtüsü bozkırdır. Uludere satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Tarım faaliyeti yürütülen ürünlerden başlıcaları; buğday ve arpadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri yerel halkın en önemli geçim kaynakları arasında yer alır. İlçede küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Uludere Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 46 bin 40’tır. İlçe nüfusunun yüzde 58,4’ünü (26 bin 721) erkek, yüzde 41,96’sını (19 bin 319) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Uludere satılık ev arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Şırnak Uludere satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Ayyıldız Mahallesi, Başkaya Mahallesi, Cumhuriyet. Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Kılaban Mahallesi, Küçükçay Mahallesi, Ödül Mahallesi, Özelli Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Şehan Mahallesi, Tanin Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilyova Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Andaç Köyü, Bağlı Köyü, Bağlıca Köyü, Ballı Köyü, Dağdibi Köyü, Gülyazı Köyü, Işıkveren Köyü, İnceler Köyü, Ortabağ Köyü, Ortaköy Köyü, Ortasu Köyü, Taşdelen Köyü ve Yemişli Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Şırnak ilinin Uludere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Uludere de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Uludere Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.